Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki nowotworowe na jądrach


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Postanowiłem tutaj napisać, ponieważ mam pewien problem. Od jakiegoś czasu mam problem z jądrami - tak przynajmniej mi się wydaje. Otóż od jakiegoś czasu (około 2 miesiące) odczuwam dyskomfort jakby w prawym jądrze, ale jak dotknę wtedy jądro to ból nie występuje i nie bolli mnie. No chyba, że bardzo często sprawdzam to jądro. Boli mnie też w okolicach prawego kolana i jakby kość udowa, ale to rzadko. Najczęściej to jest ten niby dyskomfort w prawym jądrze i takie uczucie jakby zmęczenia czy przemęczenia kolana. Nie pokoi mnie również fakt, że na jądrach na jednym z krańców mam coś - tak jakby tam gdzie przyrasta najądrze do jądra. Na lewym jądrze to raczej jest stałe w rozmiarze i się nie zmienia. Natomiast na prawym jądrze czasem na dole jądra jest to coś bardzo wyczuwalne i twarde. Jak się położę na plecach to to coś staje się mniejsze i miększe. Zauważyłem także, że czasem się to robi bardzo twarde i większe - szczególnie jak nie mam kilka dni orgazmu. Wtedy też powiększa się na lewym jądrze. Po orgazmie to coś w ciągu kilku sekund zmniejsza się, a nawet znika. 1. Czy mogą to być guzy nowotorowe na jądrach? 2. Czy nasienie może być przetrzymywane właśnie w tych miejscach, które mi się powiększają na czubkach jąder? 3. Podobny problem miałem w styczniu tego roku - bolały mnie niby jądra. lekarz po badaniu palcami i za pomocą usg nic nie stwierdził. Czy od tego czasu mógł się rozwinąć rak? 4. Co może powodować ból prawego jądra i prawego kolana, czasem kości udowej i stawu biodrowego? - Może to być jakiś rak czegoś? Dodam, że ostatnie badania krwi miałem w lipcu i żadnych niepokojących rzeczy nie było. W lipcu miałem też usg jamy brzusznej - wszystko w porządku. I jeszcze jedno - podczas orgazmu i wytrysku nie zauważyłem nic niepokojącego. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy mogą to być guzy nowotorowe na jądrach? - bez badania nie określę, z opisu raczej nic niepokojącego nie stwierdzam 2. Czy nasienie może być przetrzymywane właśnie w tych miejscach, które mi się powiększają na czubkach jąder? - tak, nasienie głownie gromadzone jest w najądrzach, w czasie podniecenia seksualnego mogą najądrza się powiększać 3. Podobny problem miałem w styczniu tego roku - bolały mnie niby jądra. lekarz po badaniu palcami i za pomocą usg nic nie stwierdził. Czy od tego czasu mógł się rozwinąć rak? - wątpię 4. Co może powodować ból prawego jądra i prawego kolana, czasem kości udowej i stawu biodrowego? - Może to być jakiś rak czegoś? - na pewno trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza, aby Pana zbadał, bóle mogą być typu neuralgicznego czyli samoistnego podrażnienia nerwów obwodowych, to niegroźny, ale dość uciążliwy problem, stosuje się okresowo leki przeciwbólowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×