Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Co może powodować problemy z wyrostkiem robaczkowym?


Gość wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem zaczął się dwa tygodnie temu. Byłem u znajomego na obiedzie, który popijaliśmy lampką wina-słodkie, dobrej marki. Na drugi dzień rano, wstałem z bólem po prawej stronie brzucha(dolna część). Ból objawiał się lekkim ukłuciem w różnych odstępach czasu. Czy wino mogło podrażnić wyrostek? Bo spotkałem się z opinią, że lampka do obiadu poprawia trawienie, ale również słyszałem, że samo wino jest trunkiem ciężkostrawnym. Wydaje mi się, że właśnie ono mi zaszkodziło, bo zazwyczaj nie spożywam wina prawie w ogóle. Ból minął po dwóch dniach. Następnie powrócił, gdy siedziałem w pozycji, w której mój brzuch był ściśnięty. Pojawił się dodatkowy objaw-naprężenie mięśni oraz uczucie ciągle pełnego brzucha, nawet po wypróżnieniu. I raz ukłucie było mocniejsze, raz nie, czułem jakby non stop coś w moim brzuchu się przelewało.Gdy sam naciskam brzuch nic nie boli, nogę też mogę podnieść do góry. Dziś jest nawet lepiej bo nie czuję się już tak bardzo*nadęty*. Czy winem mogłem podrażnić wyrostek? Czy to, że jest mi lepiej znaczy, że domniemany wyrostkowy problem minie i *wrócę* do zdrowia? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy winem mogłem podrażnić wyrostek? - to raczej wykluczone, alkohol nie powinien wpływać na stan wyrostka robaczkowego Czy to, że jest mi lepiej znaczy, że domniemany wyrostkowy problem minie i *wrócę* do zdrowia? - zapewne wszystko ustąpi samositnie, jeśli do tego nie dojdzie radzę w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×