Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ucisk w boku brzucha promieniujący na plecy


Gość Miłosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nazywam się Miłosz i mam 18lat. Wczoraj rano zacząłem odczuwać dziwny ucisk w lewym boku brzucha, pomyślałem sobie ok zdarza się pewnie za chwilę mi przejdzie. Ale z biegiem czasu w godzinach popołudniowych, wieczornych było stale tak samo. Myślałem, że może jak się prześpię przez noc to mi przejdzie, ale to nic nie dało dzisiaj od rana to samo ucisk w lewym boku brzucha. Zaczynam się już obawiać o swoje zdrowie, czy przyczyną może być alkohol ? w Sobotę tj.18.09.2010r byłem na urodzinach u kolegi i wypiłem dosyć sporą dawkę wódki. Ogólnie nie piję alkoholu jedynie może 1 piwo w tygodniu, ale to nie zawsze wręcz rzadko. Przeglądając to forum znalazłem właśnie tematy o Ostrym Zapaleniu Trzustki czy to mogą być objawy tej choroby? Nie czułem żadnego bólu ani przez chwilę od wczoraj, czuję tylko taki ucisk w lewym boku brzucha przechodzący na lewą dolną część pleców. Dodam jeszcze, że burczy mi w brzuchu. Proszę o jakąś odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez bezpośredniego badania trudno mi określić co się dzieje. Wątpię, że przyczyną dolegliwości jest w przeszłości spożyty alkohol. Na pewno trzeba w tej sprawie udać się do lekarza. Przyczyn takich dolegliwości może być bardzo dużo. Być może konieczne okażą się dodatkowe badania (np. badania laboratoryjne, USG jamy brzusznej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u lekarza, stwierdził, że to trzustka jutro wybieram się na USG jamy brzusznej, nakazał jeść same suche rzeczy tj, suche bułki, sucharki itp... pic samą wodę nie gazowaną, gorzką herbatę. Zakazał mi picia alkoholu w najbliższym czasie. Powiedział, że to najprawdopodobniej przez alkohol. Z drugiej strony rozmawiałem ze znajomymi i jeden z nich też ostatnio leczył się na trzustkę ale nie po alkoholu, tylko po Grypie. Właśnie się zastanawiam czy ja też czasami nie mam chorej trzustki od grypy, grypa złapała mnie jakiś tydzień temu do dzisiaj jeszcze mam lekki katar. Możliwe że to przez grypę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×