Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Centralno-lewoboczna podwięzadłowa pjm L5/S1 uciska worek oponowy


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie z 2008-12-02 *Centralno-lewoboczna podwięzadłowa pjm L5/S1 uciska worek oponowy i korzeń nerwu rdzeniowe w odc. śródkanałowym. Pozostałe krążki m-k, trzony kręgowe bez zmian.* Badanie z 17-04-2010 *W przestrzeni L5/S1 centralna przepuklina z uciskiem worka oponowego. Pozostałe przestrzenie bez cech dyskopatii. Podejrzenie szczeliny łuku L5 po stronie lewej.* Czy jest jakaś poprawa? Minęły dwa lata i przez ten czas spędzałem 6 godzin tygodniowo na basenie. Jednak znowu wyszło to samo :( jest jakaś szansa, żeby to wyleczyć? Jakakolwiek najmniejsza szansa żeby coś z tym zrobić? Jestem sportowcem i zależy mi na powrocie do akrobatyki... robię co w mojej mocy i słucham lekarza neurologa ale po dwóch latach nie widzę postępów :(. Co prawda nic mnie nie boli. Czasami przy skrętach lub skłonach czuję *coś* w dolnej części kręgosłupa ale to raczej nie boli... Bardzo proszę o pomoc... kontakt do lekarza, adres kliniki, metody leczenia... cokolwiek... co ma dalej robić... pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś poprawa? - tak, poprawa jest widoczna, gdyż w chwili obecnej przepuklina nie uciska na korzeń nerwu rdzeniowego Jednak znowu wyszło to samo :( jest jakaś szansa, żeby to wyleczyć? - jest poprawa stanu miejscowego, więc zastosowane ćwiczenia, rehabilitacja przyniosły efekt Jakakolwiek najmniejsza szansa żeby coś z tym zrobić? - obecnie taki stan nie wymaga leczenia operacyjnego, widoczna jest poprawa Bardzo proszę o pomoc... kontakt do lekarza, adres kliniki, metody leczenia... cokolwiek... co ma dalej robić... - poprawa jest widoczna, najlepiej jeszcze w tej sprawie zwrócić się o pomoc do poradni rehabilitacyjne, ale musi Pan sobie zdawać sprawę z tego, że przepuklina na pewno całkowicie nie ustąpi, raczej nie ma szans na powrót do aktywnego życia sportowego zwłaszcza w takiej dziedzinie sportu jak akrobatyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. A co oznacza *Podejrzenie szczeliny łuku L5 po stronie lewej*? nie było tego w opisie po pierwszym rezonansie. Nie będzie możliwości powrotu do akrobatyki, nawet w bardzo ograniczonej formie? */ Może skonsultować się z lekarzem sportowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to wadę rozwojową kręgu polegającą na niecałkowitym zamknięciu się łuku kręgu wokół kanału kręgowego. Taki stan raczej jeśli jest niewielkiego stopnia (a tak z tego wynika skoro to tylko podejrzenie) nie wymaga żadnego leczenia ani nie daje żadnych klinicznych implikacji. Co do powrotu do sportu trzeba by skonsultować się rzeczywiście jeszcze w tej sprawie z lekarzem sportowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×