Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żółta skóra a zapalenie pęcherzyka żółciowego


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Witam! Moja mama (56lat) choruje na marskość wątroby, leczyła się u lekarza z Zielonej Góry, który zalecił jej stosowanie enkortonu. Bardzo źle się po nim czuła* była osłabiona, opuchła na twarzy, rękach i nogach, a przede wszystkich zrobila się bardzo żółta. Penego dnia złapał ją silny ból brzucha i tafiła na oddział wewnętrzny w Żarach(1.09.10.), gdzie leży do dnia dzisiejszego. Okazało się, że ma zapalenie woreczka żółciowego, lekarze podają jej leki, ale mówią, że nic na nia nie działa.Jest bardzo osłabiona i zżółkła jeszcze bardziej, białka oczne mam rażąco żólte. Moje pytanie jest takie, kiedy możemy spodziewać się poprawy stanu zdrowia mamy? i czy lekarz z Zielonej Góry nie popełnil błędu przepisując mamie enkorton(zaznacze, że mama miała w domu jedno opakowanie otwarte a 3 jeszcze zamknięta) Z góry dziękuje za udzieleni informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest takie, kiedy możemy spodziewać się poprawy stanu zdrowia mamy? - trudno określić, sdekompensowana marskość wątroby w połączeniu z zapaleniem pęcherzyka żólciowego wiąże się z bardzo poważnym stanem klinicznym, niestety, ale rokowania w takim przypadku są nieprzewidywalne skoro mama nie reaguje na leki, nie odpowiem konkretnie na to pytanie bez szczegółowej wiedzy na temat stanu zdrowia matki, ani wyników badań obrazowych jak i laboratoryjnych i czy lekarz z Zielonej Góry nie popełnil błędu przepisując mamie enkorton(zaznacze, że mama miała w domu jedno opakowanie otwarte a 3 jeszcze zamknięta) - w przypadku marskości wątroby stosuje się leczenie przy użyciu sterydów (np. encorton), nikt tutaj nie popełnił jakiegokolwiek błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×