Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Postępująca skolioza piersiowo-szyjna


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 30 lat i skoliozę piersiowo szyjną która postępuje.Moje pytanie to czy za pomocą masaży wykonywanych przez wykwalifikowanego masażystę można powstrzymać pogłębianie się skrzywienia . Drugie pytanie czy podciąganie na drążku wpływa pozytywnie na skrzywiony kręgosłup bo słyszałem różne opinie. I trzecie pytanie czy częsta jazda na rowerze górskim (siodełko równo z kierownicą) może wpłynąć negatywnie na mój kręgosłup podkreślę że nie odczuwam i nigdy nie odczuwałem bólu kręgosłupa . Z góry dziękuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie to czy za pomocą masaży wykonywanych przez wykwalifikowanego masażystę można powstrzymać pogłębianie się skrzywienia? - wszystko zależy od tego jak bardzo zaawansowana jest skolioza, jeśli jest niewielka ćwiczeniami i masażami można ją powstrzymać Drugie pytanie czy podciąganie na drążku wpływa pozytywnie na skrzywiony kręgosłup bo słyszałem różne opinie? - bo też różne są na ten temat opinie, ja odradzam, przy nieodpowiednim napięciu mięśni grzbietu w czasie ćwiczeń na drążku można pogłębić skoliozę I trzecie pytanie czy częsta jazda na rowerze górskim (siodełko równo z kierownicą) może wpłynąć negatywnie na mój kręgosłup podkreślę że nie odczuwam i nigdy nie odczuwałem bólu kręgosłupa - niestety może, radzę jeździć z umiarem na rowerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×