Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chrapanie u dziecka po usunięciu migdałka


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie moja córka 3 lata temu przechodziła zabieg usunięcia trzeciego migdałka. Po zabiegu rzadko chorowała aż do teraz.Obecnie przechodzi jakąś infekcję tzn. wysoka gorączka do 39 st. silny ból gardła , i mimo że nie ma mocnego kataru nie umie oddychać nosem uczucie zapchania między nosem a gardłem i bardzo chrapie w nocy (lekarz powiedział że to zapalenie górnych dróg oddechowych).Przyjmuje antybiotyk Bioracef 250mg. 2xdziennie od czwartku ( już 2 i 1/2 dnia ) bez jakiej kolwiek poprawy (gorączkuje już 4 dzień ). Wczoraj byłam ponownie z córką w kontroli ale lekarka powiedziała że to za krótko żeby coś powiedzieć czy antybiotyk działa czy nie i że trzeba ponownie przyjść do kontroli w poniedziałek wtedy będzie wiadomo. Bardzo mnie niepokoi to że tak długo utrzymuje się temperatura i brak jakiejkolwiek poprawy.Czy jest możliwe odrośnięcie trzeciego migdała. Bardzo proszę o szybką odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli została wykonana całkowita resekcja 3 migdałka to nie ma możliwości, żeby on odrósł.Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jeszcze występują migdałki podniebienne, które w chwili obecnej mogą być właśnie w stanie silnego stanu zapalnego co znacznie może utrudniać oddychanie. Na pewno jutro trzeba wybrać się na kontrolę do lekarza. Jeśli gorączka nadal będzie się utrzymywała lekarz zapewne zmieni antybiotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×