Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Całodniowy ból brzucha


Gość agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam 24lata bardzo prosze o porade, mieszkam w angli, za tydzien ide na usg brzucha poniewaz jak bylam w polsce u ginekologa stwierdzono u mnie cyste na prawym jajniku , lecz lekarz powiedzial mi ze miesiaczka moze poradzic sobie z tym i dlatego ide sprawdzic to, ale mam inny problem, mam ostatnio przez jakis juz czas bole brzucha, siedze czuje jakbym miala cos w brzuchu, czuje ze jest taki opuchniety a po kazdym posilku czuje sie taka pelna jakbym sie przejadala, jem tylko 3 posilki dziennie, jak leze to czuje tez bol, jak sie wyprostuja tak bardzo to znow czuje cos pod zebrami, niewiem co to jest, boje sie i denerwuje, ostatnio z miesiac temu jak mnie zabolal to az mnie skrecalo, watpie czy to ta cysta o to byl stan taki poczatkowy i niegrozny wg lekarza, czuje bol w podbrzuszu jak siedze, bol jest po srodku przewaznie, jak wciagnac chce brzuch to nie tez boli, jak nacisne na brzuch czuje lekki bol, w ciazy watpie czy jestem, objawy trwaja juz jakis czas a usg u polskiego ginekologa wykazalao ze nie jestem w ciazy, martwie sie bo opieka medyczna w angli jest marna, przynajmniej u mnie, jak bylam ostatnio po skierownaie na usg tutaj to sie mnie 3 razy pytal skad wiedzialam ze mam cyste, i ze tutaj sie nie leczy jak w polsce, bardzo prosze o porade co by to moglo byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez bezpośredniego badania trudno określić co może być przyczyną tychże dolegliwości. A może je powodować bardzo wiele patologii. Trzeba na pewno wykonać kontrolne USG jamy brzusznej, gdyż sama torbiel jajnika może już wywoływać takie dolegliwości. Oczywiście USG powinno też ocenić całą jamę brzuszną czyli np. wątrobę, pęcherzyk żółciowy, stan nerek. Po otrzymaniu wykonu USG dopiero zastanowić się nad wykonaniem kolejnych badań diagnostycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×