Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzdęcia, zaparcia i biegunka po laparoskopii pęcherzyka żółciowego


Gość Kasia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 2 sierpnia usunięto mi woreczek żółciowy, wszystko poszło pomyślnie. Jakieś 2 tyg. po zabiegu wróciłam do normalnej diety i zauważyłam, że mam wzdęcia nieco częściej i zaparcia na przemian z biegunkami. A dziś zauważyłam żółć w stolcu. Nic mnie nie boli ani mnie nie piecze, czytałam że mogę mieć jakieś żółciowe zapalenie żołądka ale tam występują również wymioty nudności i bóle a ja takowych nie mam. Nie wiem co robić, czy mam powody do obaw? Mam zamiar od teraz przejść do diety wątrobowej bo się wystraszyłam, ale nie wiem czy udać się do lekarza czy nie panikować nie potrzebnie. Proszę o pomoc Dodam, że *załatwiam się* raz na 3-4 dni i jest to biegunka najczęściej 2 razy dziennie . Nic innego niepokojącego nie zauważyłam, ale obawiam się że to jakaś choroba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę utrzymać dietę wątrobową po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego przez około miesiąc, a potem powoli wrócić do poprzednich nawyków żywieniowych. Powoli powinno wszystko wrócić do normy włącznie ze schematem wypróżnienia i jakością stolca. Pokarmy powodujące dolegliwości powinny być eliminowane z diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko za wcześnie zaniechałaś diety. Dietę utrzymujemy co najmniej miesiąc po zabiegu. Potem stopniowo wracamy do normalnego jedzenia. Problemy z wypróżnianiem spowodowane są nie przystosowaniem się jeszcze organizmu do nowej sytuacji i błędami dietetycznymi na tym etapie. Z objawów podanych nie wynika żeby to było zapalenie żołądka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×