Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekłe suche zapalenie pochewek ścięgien mięśni w obrębie ręki i nadgarstka


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za dolegliwosc? jak sie ja leczy? jakie są objawy? podejrzewam ze mam cos takiego ale nie jestem jeszcze pewna(w trakcie badan). usg dloni i nadgarstkow wykaazalo ze pochewki sa pogrubione, ale nie mam typowego stanu zapalnego z obrzekiem czy zbytnim ociepleniem dloni. natomiast mam jakby przykurczone palce srodkowy serdeczny i wskazujacy u obu dloni, dodatkowo nadwyrezone nadgarstki. czuje bol i niemoznosc zacisniecia piesci tak do konca. nie moge plasko polozyc dloni np na stole bo czuje ograniczenie. czy pogrubienie pochewek moglo nastapic na skutek przeciazenia np pisanie na niewygodnej kawiaturze, wykonywanie czynnosci ponad wlasne sily(uzycie dloni).i czy problem ten moze dotyczyc jednoczesnie az 3 palcow u jednej i drugiej dloni? z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy jakie Pani opisuje raczej wskazują na tzw. przykurcz Dupuytrena. Proszę na ten temat poczytać na stronach: http://www.echirurgia.pl/chirurgia_reki/przykurcz_dupuytrena.htm http://chiroplastica.pl/przykurcz_dupuytrena.html http://pl.wikipedia.org/wiki/Przykurcz_Dupuytrena http://www.zdrowemiasto.pl/i/7/ortopedia/ortopeda-chirurgia-reki-przykurcz-dupuytrena-i-reumatoidalne-zapalenie-stawow,604.html http://www.medicus-bonus.pl/pl/baza-wiedzy/chirurgia-reki-7ee9ff/choroba-dupuytrena.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz. bylam na usg dloni u ortopedy i raczej wykluczyl przykurcz dupuytrena bo nie mam jakis tam guzkow. sa tylko pogrubione pochewki sciegien zginaczy. poczytalam juz wczesniej o tym przykurczu i objawy nie bardzo pasuja do moich. tam ten przykurcz wyglada trochei naczej niz moj i nie ma takich problemow z bolem przy zaciskaniu piesci jak ja mam dodam, ze dzis czulam klucie sciegien w srodreczu. czy to jest normalne przy suchym zapaleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogrubienie pochewek ścięgnistych zginaczy palców ręki z obecnym stanem zapalnym może z czasem doprowadzić to tzw. zatrzaskujących palców, najczęściej jednak dotyczy to kciuka i palca 3, proszę powiedzieć czy występują u Pani jakieś drętwienia tych palców czy są inne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odczuwam mrowienie czasami. ale zaczelo sie od bolu przy poruszaniu palcami serdecznymi nie moglam go zginac ani do konca wyprostowac. teraz nie moge zacisnac dloni w piesc bo czuje bol i jakas przeszkode, rowniez nie moge wyprostowac dloni tak do konca np polozyc plasko na stole bo nie moge wyprosowac do konca palcow serdecznych, srodkowych i wskazujacych. usg wykazalo pogrubione pochewki zginaczy palcow ale przyczyna nnieznana. jestem badana pod katem rzs ale stawy nie sa ani gorace ani opuchniete.wogole nie czuje aby to bylo do satwow tylko od sciegien. trwa to juz 2 miesiace. nadgarstki mam nadwyrezonei wydaje mi sie ze doszly mi objawy podobne do ciesni nadgarstka ale pojawily sie pozniej najpierw byly problemy z dlonia. nie wiem moze powinna dostac jakas blokade w to miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że powinna Pani wykonać badanie EMG aby wykluczyć bądź potwierdzić zespół cieśni kanału nadgarstka (przy tym zespole są charakterestyczne również bóle nocne), blokada obecnie wydaje mi śię być nie na miejscu, powinna natomiast Pani odciążyć dłonie no i może jakaś rehabilitacja na początek póki nie ma diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz. tak, mam pewne objawy podobne do zespolu ciesni nadgarstka ale sa one jakby wtorne do tych zmian w obrebie sciegien w srodreczu. mnie dlonie w srodreczu bola przy kazdym zginaniu no i te przykurcze palcow niemoznosc ich pelnego wyprostowania nie bardzo pasuja do zcn. myslalam ,ze taki zastrzyk w dlon spowodowalby zmniejszenie pogrubionych pochewek czy sciegien i przywrocil sprawnosc dloni. usg wykazalo te pogrubione pochewki ale ortopeda nie zalecil zadnej rehabilitacji wiec czekam na wyniki w kierunku rzs i nie badzo wiem co robic w miedzyczasie. troche to wszystko trwa a ja jestem bezradna mam jeszcze takie pytanie czy reumatolog moze skierowac na rehabilitacje czy jedynie moze to zrobic ortopeda? i jesze jedno pytanie moze ktos odpowie. czy jakies zmiany w sciegnach czy ich pochewkach w obrebie srodreca moga powodowac ze palce srodkowy serdeczy i wskazujacy sa przykurczone w stawie miedzypaliczkowym blizszym? stawy te wydaja sie niezmienione moge je zginac do konca, nie sa opuchniete itp ale nie moge wyprostoac palcow do konca wlasnie w tym miejscu reumatolog wykluczyl rzs. dal mi skierowanie na rehabilitacje- zabiegi laserem. kazal rowniez odwiedzic ortopede. jakie leczenie oprocz rehabilitacji moze wdrozyc ortopeda? moze jakies zastrzyki? czy naprawde nikt tu juz nie zaglada :-( bylam dzis na 3 zabiegu laserem. rehabilitanki stwiedzily, ze chyba lepsza bylaby jonofreza tylko ze lekarz musialby przepisac lek do tego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam też problemy z nadgarstkiem. Od około roku odczuwam ból (coś jakby prąd bardziej niż ciągły ból) przy niektórych ruchach manipulacyjnych, zauważyłem też że mogę podnosić nawet ciężkie przedmioty a ból sprawia mi pchanie, gdy kładę dłoń na płaskiej powierzchni to czuje blokowanie. mam też opuchnięcie w górnej części dłoni od strony kciuka w stronę łokcia na około 4 cm (wygląda to jak nabrzmiała żyła tylko jest grubsze, około 1 cm poniżej stawu od strony kciuka pojawiło się też okrągłe wybrzuszenie (gangion?). Testy na zespół de querveina wyszły negatywnie - tj zginanie dłoni z kciukiem w palcach. Czy może to być zapalenie, czy leczenie sterydami do ścięgna mogą pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nadal sie męczę z moimi dlonmi. w piatek ide do ortopedy. zobaczymy co powie. mam nadzieje ze nie odesle z kwitkiem tylko da mi jakis zastrzyk ze sterydem. wiem ze sa bolesne ale naprawde mam nadzieje ze to mi wreszcie pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do leczących ww. schorzenie zastrzykami ze sterydami np lekiem DIPHROPOS daje efekty, czy ten lek zmniejsza obrzek, całkowicie eliminuje dolegliwości, czy jest skuteczny tylko w momencie przyjmowania, a potem nie działa. Czytałem, że takie leki moga powodować poważne efekty uboczne, któś z was się z tym spotkał. Prosiłbym szczególnie o opinie odnośnie leku DIPHROPOS, czy to jest skuteczne czy może stosować same maści przeciw obrzękowe/ zapalne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam suchy stan zapalny bez obrzeku. zwykle masci typu naklofen, traumon nic nie dzialaja. na razie nie mialam zastrzykow ale szczerze mowiac mam juz tak dosc tych dolegliwosci ze chce te zastrzyki pomimo skutkow ubocznych. zreszta kazdy steryd ma skutki uboczne. Tomek- a jakie masz dolegliwosci? bylam dzis u ortopedy i stierdzil zapalenie sciegien. uznal ze skoro leki z grupy nlpz nie pomogly to zapisal lek sterydowy metypred. przez 1 tydzien mam brac 2 razy dziennie po 16 mg , a potem przez 2 tygodnie 2 razy po 4mg. czy ta dawka 16mg razy 2 nie jest za duza? troche sie obawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczuwam ból krótkotrwały przy niektórych ruchach dłonią tzn boli jak wykonuje jakis ruch jak przestaje automatycznie ból znika, czasami przy ruchach samymi palcami, najbardziej odczuwam to gdy jakis czas nie ruszam reką a potem cos robię ręką, boli mnie przy ruchach *manipulacyjnych*, czsami jak coś dźwigam to nic nie boli, a jak przekręcam zamek w drzwiach to boli, az krecic nie mogę. Pojawiło się też coś jakby nabrzmiała żyła biegnąca od górnej częsci dłoni skosnie do zew. cześci kciuka, lekarz powiedział ze to zapalenie sciegna. Reka nie boli mnie caly czas tylko, jak wspominalem, przy niektorych ruchach. Wypadku nie miałem, ale ból zauważyłem po tym jak rowerem jesienia jeździłem jak było dość zimno i mokro, a rękawiczek nie miałem. Zastanawiam się czy brać ten steryd w zastrzyku, co wspominałem, czytałem że on tylko obrzęk zmniejsza i w ten sposób ma zmniejszyć objawy, zastanawiam się tylko czy nie wystarczy stosować maści o działaniu przeciw obrzękowym/ zapalnym typu viprosal/ dip relif???Podobno jak dolegliwość trwa zbyt długo i nie była leczona (unieruchomienie) to ścięgna się zwapniają i tylko operacja może pomóc,bo już są utrwalone zmiany w ściegnach. Wiecie coś o tym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytalam o tym zwapnieniu. powiem tak mnie zadne zele nie pomogly. ani leki z grupy NLPZ .najpierw problem zaczal sie od palcow serdecznych potem objal srodkowe i wskazujace. gdyby pierwszy ortopeda dal mi zastrzyk to moze dzis byloby ok a tak musze zazywac sterydy bo tyle iniekcji jest niemozliwych tak powiedzial drugi ortopeda. ja nie mam opuchlizny ale sciegna w srodreczu sa wyczuwalne i pogrubione ale bez wysieku i opuchlizny jak to zwykle przy zapaleniu bywa. czyli takie troche nietypowe suche zapalenie tak naprawde nie wiem co spowodowalo te problemy czy moglo sie to stac od przesilenia czy jednak to jakas powazniejsza choroba. rzs wykluczone. czekam na wyniki ANA wyniki ana sa ujemne. w piatek wzielam ostatnia dawke 8mg metypredu. na razie rece nie bola moge zacisnac w piesc sa w miare sprawne moge plasko polozyc na stole. choc dlonie nie sa tak elastyczne jak dawniej. rano sciegna sa lekko przykurczone a w ciagu dnia czasami zakluja. czy to jest normalne po takim zapaleniu? ciagle nurtuje mnie mysl co bylo przyczyna tego stanu czy faktycznie przeciazenie ktore doprowadzilo do zmian zapalnych (bez wysieku) i jakiegos zwyrodnienia czy moze jednak to jakas choroba tkanki lacznej pomimo dobrych wynikow ? sama juz nie wiem co myslec boje sie kolejnych dni bez leku bo nie wiem co bedzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesiecy mam problem z nzdgarstkami obydwu rak,bola,pojawily sie guzki od strony kciuka.Jeden kciuk sie nie zgina,a jesli to z bolem.Ortopeda stwierdzil zapalenie pochewki sciegna w nadgarstkach i palcach.Przyczyna reumatoidalne zapalenie stawow i mysle przeciazenie reki.Zalecil zastrzyk,lub zabieg operacyjny.na zastrzyk sie nie zgodzilam,operacje odkladam na koniec.Od miesiaca chodze 2 razy w tyg.na akupunkture ,po ktorej mam masaz acupressure.Lekarz akupunktury powiedzial,ze mnie z tego wyleczy,zebym nie robila operacji.uwazam ,ze po zabiegach jest lepiej.Zamiast przecizapalnych iboprufan,kupilam naturany turmeric i lykam 3 razy po 2 tab.,poza tym przykladam liscie kapusty na nadgarstki ,owiazujac bandazem ,dzien i w nocy.jestem pozytywnie nastawiona,czakam do konca listopada.Moj ortopeda nic nie wie o mojej akupunkturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu, ale masz faktycznie rzs czy tylko ortopeda podejrzewa? robilas jakies badania w tym kierunku? ja rzs mam raczej wykluczone, ale naczytalam sie o innych chorobach tkanki lacznej i nie moge spac spokojnie z nerwow :-( u mnie na prawym nadgarstku od strony kciuka tez na poczatku moich problemow z dlonmi cos sie pojawilo ale raczej nie guzek tylko jakby taka mala kosteczka wystawala z pod skory taka narosl mala na nadgarstku byla nieruchoma. potem pojawily sie problemy z palcami serdecznymi. bol w srodreczu jak nimi ruszalam. potem bylo juz coraz gorzej nie moglam wyprostowac palcow xerdecznych srodkowych i wskazujacych. meczylam sie tak 3 miesiace. po sterydzie przeszlo, ale rano nadal sciegna w srodreczu saa jakies opuchniete pogrubione nie moge do koca wyprostowac palcow. dopiero jak pomasuje srodrecze to jest lepiej. na innym forum ortopeda powiedzial mi ze bledem bylo to ze w czasie kuracji sterydem nadwyrezalam dlonie, a ja cieszylam sie z poprawy i nadrabialam w domu wszystkie zaleglosci porzdkowe i to byl chyba blad bo powinnam dac czas sciegnom na regeneracje. aha prawy nadgarstek tez byl ograniczony ruchowo ale raczej nie bolal. teraz juz go zginam. na prawej rece ale po stronie grzbietowej mialam tez pod skora taki jakby pecherzyk z powietrzem moze jakims plynem (nie boli) po sterydzie zniknal alet teraz widze ze rano jest(ale mniejszy niz wczeniej) i w dzien jak rozruszam reke to znika. tez bym skorzystala z medycyny niekonwencjonalnej ale nie mam dostepu do niej. sama nie wiem kiedy skoncza sie te moje klopoty bo powoli mam juz dosc. najgorsza jest niepewnosc od czego to jest. bo jesli mialabym 100 procentowa pewnosc ze to od przeciazenia (troche przesilalam dlonie to fakt) to bylabym duzo spokojniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanno,napewno mam reumatyzm w rekach,ale nie ten najgorszy,ktory wykreca dlonie i palce.Mimo ,ze badanie krwi wczesniej wykazalo negatywnie,ale przeswietlenie dloni wykazalo reumatyczne zmiany.To co ja mam zdjagnozowal ortopreda jako zapalenie sciegna.Przy zapaleniu sciegna w nadgarstku ,sciegno nie moze przecisnac sie przez kanal sciegna,dlatego bol jak przy zapaleniu i trzaskajacy kciuk ,palce nie zginaja sie ,a jesli to z bolem.Zastrzyk podobno pomoze ,ale nawet ortopeda powiedzial mi ,ze tylko 60 procent w nadgarstku,a 80 w kciuku,i tylko tymczasowo,ze wzgedu na to i na skutki uboczne zrezygnowalam. Mam tak jak ty te kosteczki na nadgarstku,bardzo bolace przy dotyku,chocizaz juz prawa reka jest lepiej.Ale kcuik prawy tylko czasmi sie zgina,lewej reki palec srodkowy,koniuszek czasami trzaska.Po zabiegach akupunktury czuje sie lepiej zaciskam lepiej dlonie rano,prawa reka jest lepsza juz niz lew.Jezeli bys sie zdecydowala na zabieg operacyjny,pamietaj ,ze bedzie kilka ciec,musza uwolnic sciegno w nadgarstku i u podstawy kciuka,czy innego palca,ktory ci dokucza.Musisz pozbyc sie stanu zapalnego.Wejdz na google,znajdz ziola antyzapalne,ja biore turmaric,mozesz go tez znalezc pod nazwa curcuma,jest to przyprawa,ale mozna kupic tez tabletki,zazywaj imbir,czosnek.Dobrze robi wypicie rano jbloky ocet ,rozpuszcaony w wodzie,oczyszcza organizm z toksyn,ktore gromadza sie w stawawch.Powodujac zapalenia.Ja tez przeciazam dlonoie,teraz sie oszcedzam.Licze,ze akupunktura mi pomoze,jesli nie to zdecyduje sie na zabieg.Daj mi znac,prosze jak sie czujesz,pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu dziekuje za odpowiedz. ja bylam juz u reumatologa i rzs wykluczone. stawy sa czyste zadnych zmian w maziowce. problemem sa natomiast pochewki sciegien bo sa pogrubione ale stan zapalny jest suchy bez obecnosci wysieku. i akurat u mnie kciuki sa zdrowe i palce male tez tylko te 3 srodkowe nawalaja ale nic mi nie strzela. jedynie pogrubienie sciegien powoduje ze nie moge tak do konca rozprostowac tych palcow nie sa tak elastyczne jak dawniej. kostka przy nadgarstku juz znikla ale wg pani reumatolog nie miala nic wspolnego z guzkami reumatycznymi. z medycyny naturalnej stosuje masc i tabeltki z diabelskiego pazura(hakorosli rozeslanej). mam zal do ortopedy bo jak bylam u niego na poczatku to problem dotyczyl po jednym palcu u reki i gdyby wtedy zaczal leczyc to moze dzis by bylo lepiej a on mnie zbyl. Jolu a rano jak reka jest zastana to masz problemy z rozruszaniem i po rozruszaniu jest lepiej? bo umnie tak wlasnie jest. a na czym polega akupunktura ktorej sie poddajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanno,poczatkowo mialam problem z obydwoma dlonmi rano eozprostowac,teraz tylko z lewa,ale wystarczy ,ze prawa dlonia zacisne lewa dlon i juz potem jest dobrze.Akupunktura u mnie polega na wkluciu igiel w miejsca bolace czyli nadgarstek,przy kciuku, na dloni.To nic nie boli.Po jakims czasiegly sa wyciagniete i zaczyna masaz uciskowy,naciska miejsca zgrubiale,jest to troszke bolac,ale da sie wytrzymac,teraz juz mniej boli niz poprzednio.Musze kupic masc,moze tez bedzie pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na razie ten zel nie pomaga za bardzo ale moze efekty beda po dluzszym stosowaniu. niestety w mojej okolicy nie ma takiego gabinetu akupunktury :-( 2 tygodnie temu skonczylam druga kuracje kuracje sterydem. jest spora poprawa(moge zacisnac piesc i wyprostowac palce) ale nie jest jeszcze tak jak przed zapaleniem. rano rece sa przykurczone dopiero po rozmasowaniu srodrecza moge swobodnie wyprostowac dlon. w nocy lewa dlon mi cierpnie. czy fakt ze dosc duzo przesiaduje przy komputerze moze wplywac na to ze sciegna nie chca sie zregenerowac tak do konca?bo czasami mam takie uczucie w miesniach dloni jakby byly nadwyrezone jakby zrobily sie w nich zakwasy. moze ktos zna jakies masci, zele preparaty ktore ulatwia proces regeneracji sciegien? nikt mi nie pomoze? jestem juz tym wykonczona :-( co tak naprawde mi dolega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój maz jest po 4 operacjach pochewek w celu poprawy i odblokowania ścięgna ma problem z zaciśnięciem pięsci i z wyprostowaniem na stole dłoni po 2 operacjach ciesni nadgarstka.lekarz operujacy pochewki stwierdził że takich nie widział zmian-wokół ścięgna złogi w kształcie kulek,ścięgno cienkie .występuje też na obu rękach zapalenie pochewek prostowników w nadgarstku.badanie rzs ujemne,tkanki łacznej ulemne.leki brał bezpośrednio w pochewkę i metypred i rózne zabiegi laser,jonoferoze i inne i jest coraz gorzej.proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeniu a ile lat ma Twoj mąz? u mnie usg dloni wykazalo pogrubienie pochewek sciegien ale boje sie ze z czasem tez sie porobia jakies zlogi. a czy taki zabieg na sciegnach wykonuja pod narkoza czy w znieczuleniu miejscowym. strasznie sie boje narkozy wiec gdybym byla zmuszona wykonac zabieg to wolalabym ta druga opcje. i jeszcze zapytam czy Twoj maz ma tak ze najgorsze problemy sa rano a potem jak rozrusza sciegn to jest lepiej? bo ja tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanno,mąż ma 50 lat,choruje na *ręce* już kilka lat .rano ma przykurcze z upływem dnia lepiej ale boli.zabiegi są w znieczuleniu miejscowym,ręka na szynie gipsowej około 10 dni i zdjęcie szwów.cieplutko pozdrawiam w zimowy i mrożny poranek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeniu, bardzo dziekuje za odpowiedz. ja mam 34 lata i mecze sie z tym od lipca.. po sterydzie -bralam doustnie metypred przez 3 tygodnie jest troche lepiej niz bylo na samym poczatku. kiedy to bylo wrecz tragicznie rece sztywne prawie.ortopedzi z regulu olewaj sprawe ten ktory zapisal mi metypred nawet nie raczyl poinformowac ze w czasie terapii nie powinnam prawie wogole uzywac dloni. ja poczulam sie lepiej i zaczelam sprzatac itp wiec obciazalam dlonie. po odstawieniu metypredu nie bylo juz tak rozowo. teraz podobnie jak u Twojego meza rano przykurcz sztywne palce z tym ze rano boli reka lewa czyli moja dominujaca . w dzien po orzruszaniu przechodzi. dodatkowo mam objawy podobne do ciesni nadgarstka :-( Zeniu napisz jesli mozesz jakie badania mial Twoj mąz? ja bylam u reumatologa i miala robione anty ccp i ana. u ogolnego morfologie mocz czynnik reumatologiczny i tsh. wszystko w normie. Pozdrawiam ps. a czy mąz stosuje tez jakies alternatywne metody leczenia ziola oklady?ja dzis biegne do apteki po zywokost moze mi ulzy i jeszcze mam pytanie czy u Twojego meza chore jest tylko jedno sciegno? bo u mnie w kazdej rece po 2 ( to od palca serdecznego i od srodkowego) z nasileniem w lewej rece. jednak rano jak sa przykurczone to nie moge calej dloni plasko polozyc na stole(albo zlozyc jak do modlitwy) bo jest takie wrazenie jakby palce byly przykurczone w tym srodkowym stawie paliczkowym choc akurat w tym miejscu nie ma zadnych zmian ale pewnie sciegno w srodreczu jak jest przykurczone to daje taki efekt. u mnie w nadgarstkach tez na usg wyszly pogrubione pochewki i to pewnie one uciskaja na jakis nerw i daja to uczucie mrowienia w palcach. mam tylko nadzieje ze to wszystko od przesilenia a nie zadna powazna choroba. bo jak sie czlowiek naczyta w necie o tych chorobskach to wlos na glowie sie jezy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w klasyfikacji chorob pod nr M70.0 figuruje przewlekle suche zapalenie pochewek sciegien miesni w obrebie ręki i nadgarstka. niestety w necie nie moge znalesc nic na temat objawow(tak naprawde nie wiem czy moje objawy mozna podpiac pod te jednostke chorobowa- ortopeda w rozpoznaniu napisal M70 i zapalenie sciegien i tyle. metypred ktory zapisal nie rozwiazal do konca sprawy i nie wiem co mam poczac dalej) i leczenia tej choroby , co moze byc przyczyna itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie te same objawy co Ty. Wczoraj bez żadnego przeciażenia zaczał bolec mnie palec serdeczny. Nie mogę go wyprostować do końca, ani zacisnać. Czuje jakby w środku mial wszystko opuchnięte, ale na zewnatrz nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×