Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obwodowy guz w segmencie płuca prawego


Gość karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Mój tato wyczul guza w tarczycy badania to potwierdziły,lecz prawdopodobnie jest to torbiel.Przy okazji wykryto guza w płucach i na tym sie teraz leczenie skupiło,jutro maja pobierac próbke na wyniki trzeba czekac 3 tyg.podejrzewaja ze jest to rak-czy z tych wyników badań które nizej napisałam mozna to stwierdzic,i czy 3 tyg.to nie za długo na bezczynne czekanie?Dodam,iz tato nie spadł z wagi przy wzroscie 172 wazy 86 kg,i ma apetyt.Oraz jest palaczem -pali ok 2 paczki dziennie prosze o interpretacje wyników badan* *Obwodowy guz w segm.1 płuca prawego-ok 25x25mm-otoczony powietrznym miazszem.Pojedyńcze induracje swoiste,zwłóknienia w płatach górnych,wyrazniej płuca prawego. Brak zmian naciekowych czy stref niedodmy.Jamy opłucnej wolne od płynu.Śródpiersie nieposzerzone z drobnymi 5-8mm wezłami.Tchawica i rozgałezienia drzewa oskrzelowego bez CT cech obturacji.Ok.2 cm guzek w ciesni gr.tarczowego*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Na wynik badania cytologicznego zwykle czeka się 2-3 tygodnie. Palenie papierosów w takiej ilości powoduje, że należy podejrzewać raka płuca. Stąd przeprowadzona diagnostyka. Na podstawie opisu nie jestem w stanie wykluczyć lub potwierdzić choroby nowotworowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×