Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Węzły chłonne w pachwinach


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moj problem dotyczy powięszkszonych węzłów chłonnych w pachwinach. Ten stan utrzymuje się już od prawei 3 miesięcy. Robiłem serie badań krwi i moczu i lekarz zdiagnozował zapalenie dróg moczowych. We krwi wszystko ok, tylko zaniżone MCHC 20.1 a w moczu 100mg/dl białka, 18 leukocytów w polu widzenia, pojedyńcze nabłonki okrągłe, dośc liczne nabłonki wielokątne oraz dużą ilośc kryształków (pisaek na nerkach). Zażywałem furagin, uro up i piłem wode Jana. Wyniki znacznie się poprawiły, dziś są niemal idealne (pozostało 30mg/dl białka) ale węzły nadal są powiekszone. Dodam, że przez ostatnie pół roku często byłem przeziębiony i lekceważyłem swoje zdrowie. Kilka dni przed powiększeniem węzłów mogłem je przeziębic leżąc na zimnym piasku nad morzem. Dodam jescze, że węzły są małe, twarde i bezbolesne. Na początku gdy sie powiększyły to odczuwałem pieczenie i lekkie szczypanie, dzisiaj juz nic nie czuje, jedynie jak sie rozciągam. Mam pytanie, czy węzły długo jeszcze mogą byc powiększone? Słyszałem, że one mogą mi towarzyszyc do końca życia, czy często się to zdaża? Czy jest to związane z drogami poczowymi czy może to byc oznaka innej choroby? Proszę o odpowiedź. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy węzły długo jeszcze mogą byc powiększone? - jeśli doszło do zwłóknienia pozapalnego, odczynowego węzłów chłonnych to takie węzły jakie Pan opisuje moga pozostać do końca życia Słyszałem, że one mogą mi towarzyszyć do końca życia, czy często się to zdaża? - tak, dość często Czy jest to związane z drogami moczowymi czy może to byc oznaka innej choroby? - z reguły zmiany odczynowe w węzłach chłonnych pachwin związane są ze stanem zapalnym w układzie moczowo-płciowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×