Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy z zaparciami i krew w kale


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 31 lat. Od kilkunastu lat mam problemy z zaparciami, na które lekarze przepisywali mi zawsze środki przeczyszczające. Nigdy nie zostałam skierowana na żadne badania. Mam ciągłe bóle brzucha, wzdęcia, stolec różnej konsystencji i koloru. Od kilku miesięcy mam uczucie niepełnego wypróżnienia, wraz z gazami wydalam wodę i śluz z domieszką kału, widoczna jest jasnoczerwona krew, strasznie to śmierdzi. Przy odbycie mam coś jakby guzek lub fałd skóry w kolorze okolic odbytu. Okolice odbytu i nad od odbytem mam sine, czy to prawidłowe? Dokucza mi ból, pieczenie, czasami kłucie odbytu, mam wrażanie jak bym na czymś siedziała, jakiś korek w odbycie. Ból nasila się przy wypróznianiu. Czy te objawy mogą być spowodowane guzkiem przy odbycie? Czy taki guzek można wyleczyć czy trzeba usunąć chrurgicznie? Jak usuwa się takie rzeczy, w znieczuleniu miejscowym czy ogólnym? Jeżeli objawy nie są spowodowane guzkiem to można go zostawić bez leczenia? Jeżeli będzie konieczna bezpośrednia wizyta u lekarza to jak przełamać skrępowanie przed opowiadaniem szczegółwów dolegliwości i przed badaniem? Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u gastrologa, który bez żadnych badań przepisał mi leki przeczyszczające i powiedział, że przy zaparciach moga występować takie dolegliwości. Co mam dalej robić, ból brzucha czasami jest nie do wytrzymania, a pozostałe dolegliwości znacznie utrudniają mi życie? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jeszcze w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem najlepiej proktologiem. Objawy jakie Pani opisuje mogą świadczyć o występowaniu żylaków odbytu, które zapewne powstały na podłożu przewlekłych zaparć. Chirurg po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu czyli czy należy ten stan już operować czy wystarczające będzie leczenie zachowawcze. Należałoby z uwagi na zaburzenia w oddawaniu stolca rozważyć także wykonanie kolonoskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×