Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie jednego jądra


Gość Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Doktorze, Piszę do Pana bo w internecie wpisując *co dalej po usunięciu jądra* wyszukuje mi informację o raku jąder - a ja chcę się dowiedzieć o sprawach seksualnych ponieważ mam dziewczynę a jądro mi usunięto z uwagi na skręcenie jadra a potem martwicę. Nie będę opowiadał jakie miałem doświadczenia z jądrem usuniętym - lewym (bo z prawym nigdy nie miałem problemu). Interesuje mnie odpowiedzi na te pytania: - czy po usunięciu jądra pierwsza aktywność seksualna/(stosunek/masturbacja/peting) boli? - czy zawsze będzie bolało czy tylko pierwszy raz? - po jakim czasie od usunięcia jądra można/(jakie są zalecenia) zacząć seks/masturbację? - czy podczas seksu mogę posiadać obawy o drugie jądro?np. podczas zwiększonej aktywności - czy znana jest liczba plemników wytwarzana przez pozostałe jądro? ostatnie pytanie po części związane z pierwszym może trochę głupie ale *zadam je na prosty rozum* - mając dwa jądra przy wytrysku nasienie zaciągane jest z obu jąder, czy mając jedno odczuje ból? i czy mam gwarancje po zabiegu że nasieniowód jest *zablokowany* aby pomimo usunięcia jądra nie chciał zaciągać nasienia z nie istniejacego już jądra. Bardzo proszę o odpowiedź na wszystkie pytania, jest to dla mnie bardzo ważne gdyż nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Mam dziewczynę i chciałbym być z Nią szczęśliwy...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy po usunięciu jądra pierwsza aktywność seksualna/(stosunek/masturbacja/peting) boli? Nie powinny takie dolegliwości występować - czy zawsze będzie bolało czy tylko pierwszy raz? Jak wyżej. Nie powinno wcale boleć. - po jakim czasie od usunięcia jądra można/(jakie są zalecenia) zacząć seks/masturbację? Po około miesiącu. - czy podczas seksu mogę posiadać obawy o drugie jądro?np. podczas zwiększonej aktywności Nie ma takowej obawy - czy znana jest liczba plemników wytwarzana przez pozostałe jądro? Nigdy się tego nie określi. Zazwyczaj pozostałe jądro więcej produkuje plemników celem wyrównania niedoborów. - mając dwa jądra przy wytrysku nasienie zaciągane jest z obu jąder, czy mając jedno odczuje ból? Powinno odbywać się wszystko bezboleśnie i czy mam gwarancje po zabiegu że nasieniowód jest *zablokowany* aby pomimo usunięcia jądra nie chciał zaciągać nasienia z nie istniejacego już jądra. Pytanie absurdalne. Nie ma się Pan czym, przejmować. Do takich sytuacji jak Pan opisuje nie dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!! Mam pytanie ,znajomy 15latek mial zabieg usuniecia jadra,jakie sa przeciwskazania dotyczace aktywnosci ruchowo-fizycznej po takim zabiegu. Czego nie wolno,a co sie zaleca. Zdaje sobie sprawe ,ze sa napewno ograniczenia co do aktywnosci fizycznej , wiec prosze napisac co powinien robic ,a czego nie powinien robic. Z góry dziekuje za odpowiedz -pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×