Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna po złamaniu kości śródstopia


Gość Kazia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 6 tygodni temu złamałąm 2 kość śródstopia. Lekarz założył mi gips, rozcięty - żeby w razie spuchnięcia można było go zdjąć na 5 tygodni. Po 2 tygodniach poszłam do kontroli, do innego lekarza, który po zrobieniu zdjęcia rentgenowskiego stwierdził, że nie widzi złamania, tylko już jakąś ryskę na kości. Zalecił zdjęcie gipsu za 2 tygodnie. Zdjęłam go 3 dni przed czasem i trochę tej nogi nadużyłam, spuchła, lecz po odpoczynku, smarowaniu fastumem i okładaniu lodem stan nogi znacznie się polepszył. Po kilku dniach przeszłam się kilka razy i zaobserwowałam lekką opuchliznę i lekkie zaróżowienie stopy. Stan ten utrzymuje sie do dziś. Jutro jadę na urlop, który jest już opłacony. Czy taka opuchlizna i inny kolor nogi (nieznacznie inny i raczej wtedy jak długo trzymam ją w dole) mogą wskazywać na jakieś powikłania z powodu eksploatacji nogi?Czy powinnam niezwłocznie udać się do lekarza? Tydzień temu byłam na kontroli, lekarz nawet tej nogi nie dotknął spojrzał tylko i powiedział, żeby przyjść za 2 tygodnie. Dodam, że przez 4 tyg. brałam zastrzyki w brzuch. Noga raczej nie boli, dziwne jest tylko to uczucie niemożności postawienia jej normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×