Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badanie hormonów przy bezskutecznym staraniu się o dziecko


Gość maja

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam pytanie, od 3 mcy staram się o dziecko, na razie bezskutecznie (usunieto mi podczas laparotomii wiekszosc lewego jajnka, cykle regularne 28 dniowe, nie wiem gdzie lezy przyczyna), planuje zrobic badania hormonalne określające poziom hormonów kobiecych oraz badania tarczycy(często mam nastroje depresyjne wiec myslalam rowniez o tarczycy). bardzo prosze o podanie dokladnie jakie hormony powinny byc zbadane i w ktorym dniu cyklu. Czy mógłby Pan również zaproponować jakiś *wspomagacz*, pobudzający organizm, ułatwiający zajście w ciążę? z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje musi Pani uzyskać od prowadzącego Panią ginekologa. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Najlepiej, aby poprowadził Panią ginekolog-endokrynolog mający w tej dziedzinie najlepsze doświadczenie. On wyjaśni jakie badania hormonalne wykonać (poziom estrogenów, progesteronu, prolaktyny), w jakiej fazie cyklu i jakie hormony uzupełniające zastosować w przypadku wyników nieprawidłowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy miesiące to bardzo krótki okres, pewnie ginekolog nie włączy żądnego leczenia, albo zaleci coś wspomagające co najwyżej dobre samopoczucie. U zdrowej kobiety szanse na zagnieżdżenie się już zapłodnionej komórki jajowej ocenia się na około 20-25 procent. Więc może nie ma żadnego problemu, po prostu jeszcze nie udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×