Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie i ból podudzia po urazie


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Cztery miesiące temu na meczu piłki ręcznej doznałem kontuzji , kolega przebieg mi po nodze (do kontry)a dokładniej po podudziu przy piszczelu. Po paru godzinach noga spuchła oraz wystąpiło silno fioletowe zabarwienie. Z diagnozy jaką wydał lekarz rodzinny wynikało iż był to krwiak podskórny.Chodziłem z tym do różnych chirurgów i każdy mi przepisuje żele , obecnie biorę lioton oraz fastun . Dłuższy czas je stosuje a bul nadal nie przechodzi , a od 2 tygodni sie jeszcze bardziej nasilił. .Proszę o pomoc, niedługo szkoła sie zaczyna i treningi a bul jest nie go zniesienia, a na tabletkach przeciwbólowych niema sensu cały czas trzymać.Oraz nie wiem czy to ważne, ale w miejscu tego urazu zrobiło się zgrubienie a skóra w tym miejscu jest bardziej ciepła, no i jestem w wieku 16 lat.DZIĘKUJE BARDZO, jest to dla mnie bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi obejrzeć Cię fachowiec czyli ortopeda. Ja nic nie doradzę bez bezpośredniego badania. Trzeba też zastanowić się nad wykonaniem RTG podudzia (jeśli zdjęcie takowe nie zostało wykonane). Być może krwiak nie wchłania się i możliwe, że będzie trzeba go usunąć zabiegowo. Po badaniu ortopeda zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Oczywiście o wszystkim trzeba poinformować rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×