Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dokuczający ból koło łopatki, z prawej strony i pod żebrami od długiego czasu


Gość Marzena 22 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marzena 22 lata

Witam. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ odwiedzam ortopedę i czekam aktualnie na możliwość wykonania kolejnego badania RMI (tym razem na środkowy odcinek kręgosłupa). Problemy z kręgosłupem mam od dziecka (mam skoliozę dwułukową, garb prawostronny, wysuniętą łopatkę itd...). Około trzech miesięcy temu obudziłam się z przeraźliwie mocnym bólem z prawej strony z tyłu na plecach gdzieś w okolicy łopatki, nie mogłam się ruszyć gdyż ból stawał się bardziej nie do zniesienia. Praktycznie nie byłam w stanie za dużo ruszać prawą ręką, miałam duży problem z prowadzeniem auta. Potem ból cały czas trwał, ale stał się mniej dokuczliwy. Trwa do dzisiaj. Praktycznie czasami *zanika*, ale potrafi po nocy stać się prawie nie do zniesienia. Ból czasem jest w okolicy łopatki z prawej strony z tyłu, a czasem staje się silniejszy i wtedy czuję go bardziej z przodu, jakby pod żebrami, trochę z boku... Nasila się wówczas przy głębszym oddechu, oraz próbie skręcania tułowia w prawy bok. Generalnie wygląda to tak, że boli mnie przy łopatce, często (na przykład po dłuższym noszeniu dziecka na rękach) ból skupia się z przodu i z boku, z prawej strony. Ból jest podobny do bóli zakwasowych, jak po wysiłku... Nasila się przy wdechu. Trwa już to długo, więc zaczynam się niepokoić a na badania czekam i jeszcze długo poczekam. Dodam, że mam pracę stale siedzącą, przez co często zwyczajnie bolą mnie plecy i kark. Czy da się to jakoś zidentyfikować i doradzić mi coś by się z tym uporać? Trwa to już trzy miesiące... Marzena, lat 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie na pewno oprócz ortopedy trzeba skonsultować się z neurologiem. Takie bóle standardowo leczy się środkami przeciwbólowymi oraz rehabilitacją. Głównie pomagają w takich przypadkach zabiegi rehabilitacyjne. Oczywiście trzeba ten stan dokładnie zdiagnozować za pomocą RMI. Ostatecznością jest leczenie operacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj ból najwyraźniej skupia się pod prawym żebrem, nasilają go skręty tułowia i głębokie wdechy. Czytałam w internecie, że może to mieć związek z woreczkiem żółciowym, że nie koniecznie musi być to ból od kręgosłupa. Dlatego zadam jeszcze jedno pytanie - czy istnieje taka możliwość w moim przypadku? Dodam istotną rzecz, że oprócz wyżej wymienionych objawów nic mi nie dolega, żadne dolegliwości ze strony pokarmowej, itp. Aktualnie czekam na wykonanie badania RMI środkowego odcinka kręgosłupa, mam nadzieję że to pomoże. Czy poleca Pan jednak udanie się z tym problemem również do lekarza pierwszego kontaktu? Czy raczej ten ból wiąże się po prostu z kręgosłupem? Czy bóle kręgosłupa mogą promieniować do prawego żebra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje taka możliwość w moim przypadku? - bóle związane z patologią pęcherzyka żółciowego to bóle z reguły poposiłkowe, wątpię więc, że jest to patologia pęcherzyka, jednak, aby ten problem zdiagnozować do końca wystarczy wykonać USG jamy brzusznej Czy poleca Pan jednak udanie się z tym problemem również do lekarza pierwszego kontaktu? Czy raczej ten ból wiąże się po prostu z kręgosłupem? Czy bóle kręgosłupa mogą promieniować do prawego żebra? - tak jak pisałem wyżej USG jamy brzusznej da odpowiedź czy ból przypadkiem nie jest związany z pęcherzykiem żółciowym - zmiany w kręgosłupie mogą dawać bóle rzutujące się do nadbrzusza prawego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×