Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rosnący fioletowo niebieski guz w pachwinie


Gość Adriana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Guz znajduje się w lewej pachwinie i mam go od niecałego roku: -przez pierwsze 3 miesiące guz pojawiał się po goleniu żyletką, a na następny dzień znikał zupełnie (miał wtedy około 0,5 cm średnicy i nie był głęboko umiejscowiony)* nie było zmian w kolorze skóry i wyczuwalny był dopiero po dotyku* nie bolał -po trzech miesiącach guz przestał znikać (do dziś jest cały czas), więc postanowiłam wycisnąć zawartość i *wytrysnęła* biała gęsta wydzielina, po czym krew z wodą, po tym zabiegu guz tylko się zmniejszał by dalej dojść do swoich rozmiarów* zaczął boleć i zabarwiać się na krwisto-czerwono -po pół roku guz powiększył się do średnicy około 1cm i zaczął go spowijać czarny nalot* ból ogromny wraz z uczuciem rwania i swędzenia* bardzo głęboko umiejscowiony* bez możliwości wyciśnięcia wydzieliny -teraz guz czuję zawsze: jak siedzę, leżę, stoję itp.* nalot na guzku jest fioletowo-niebieski* wokół niego jest wydrążony, wklęsły, czerwony okrąg* guzek ma powierzchnię bardzo gładką i nie wyrastają z niego włoski* jeszcze głębiej umiejscowiony (gdy go ściskam nie mogę wyczuć dolnego zakończenia) . Dzisiaj byłam u ginekologa (podobno najlepszego w moim województwie) a ten stwierdził, iż jego zdaniem to może być czyrak, lecz nie jest pewny, bo czyraki same znikają po okresie 2-3 tygodni i nie stwierdził nawet jak dalej mam postępować (nie wspomnę nawet ile policzył sobie za nic nie wartą wizytę). Serdecznie proszę o fachową pomoc, jeśli zabraknie jakiś informacji to proszę napisać, a zaraz je dodam. Pozdrawiam. P.S. Babcia miała raka wątroby, mama problemy z macicą, ja nigdy nie chorowałam na nic poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania trudno mi określić. Taka zmian może sugerować np. zropiałego węzła chłonnego, kaszaka, ropnia podskórnego. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Taka zmiana może wymagać leczenia przez nacięcie (lub wycięcie) i opróżnienie, być może sączkowanie, leczenie wspomagające antybiotykami. Chirurg po bezpośrednim badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie ,rok temy bylam u ginekologa .mialam w okolicach intymnych tzw czyraka ,lekarz mi to wycisnal ,a teraz od roku w tym miejscu pod skora mam malego guzka ,prosze powiedziec mi czy to moze byc normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×