Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hypoechogeniczna zmiana w sutku


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Jestem wystraszona chociaz nie wiem czy powinnam. Mam 30lat, biore pigulki antykoncepcyjne. Wynik badania: Sutki o budowie gruczolowo -tluszczowej, z przewaga utkania gruczolowego. W lewym sutku na godz.9tej ( na okolo 3cm od brodawki sutkoej) widoczna hypoechogeniczna zmiana, o wydluzonym kztalcie, o rownych zarysach, wym. ok. 6x3x11mm, nieunaczyniona - obraz przemawia za zmiana lagodna (gruczolakowlokniak?). Do rozwazenia weryfikacja hist-pat. Także w lewym sutku na godz. q (ok 1-2cm od brodawki sutkowej) skupisko kilku struktur bezechowych o lacznym wym, 4x10mm-prawd. skupisko drobnych torbieli. Nie stwierdzam innych patologicznych zmian ogniskowych litych ani torbielowatych. Kilka powiekszonych wezlow chlonnych. Moje pytanie brzmi czy ten (gruczolakowlokniak jest niebezpieczny)? Jakie badania powinnam wykonac, bo radiolog kaze mi zwrocic sie do ginekologa. Czy powodem tego badz torbieli moze byc antykoncepcja hormonalna? Bardzo prosze o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi czy ten (gruczolakowlokniak jest niebezpieczny)? - to zmiana łagodna, ale radziłbym zweryfikować ją histopatologicznie (biopsja cienkoigłowa), o tym zadecyduje ginekolog Czy powodem tego badz torbieli moze byc antykoncepcja hormonalna? - tabletki hormonalne płciowe mają wpływ na powstawanie takich zmian w gruczole sutkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×