Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamane obie kości przedramienia


Gość pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Trzy tygodnie temu złamałem rękę (dwie kości przedramienia) z przemieszczeniem. Podczas operacji zastosowano płytki + śruby. Lekarz przepisał mi lek protelos (jedna kuracja 4 tyg + pole magnetyczne) Mam pytanie zy stosowanie leku protelos za złamaną rękę pomaga ile czasu trwa zrost obydwu kości ? Jakie jest prawpodobieństo ze kości się nie zrosną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zy stosowanie leku protelos za złamaną rękę pomaga ile czasu trwa zrost obydwu kości ? - lek stosowany jest w osteoporozie więc jest bardzo skuteczny w przypadku złamań powodując odpowiednie, należyte uwapnienie kościozrostu - zrost z reguły trwa około 6 tygodni Jakie jest prawpodobieństo ze kości się nie zrosną ? - wszytsko zależy do tego w jakim stanie klinicznym jest pacjent, od wieku pacjenta oraz od typu złamania, prawidłowego ustawienia odłamów kostnych, ukrwienia i prawidłowego gojenia się ran pooperacyjnych - z reguły u zdrowych osób takie złamania goją się bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie wyciąga się płytki i śruby ? - tak koniecznie trzeba usunąć, usuwa się po stwierdzeniu zrostu, najczęściej, najwcześniej po około 8 tygodniach Czy oprócz leku i pola magnetycznego mogę coś jeszcze zrobić aby przyspieszyć zrastanie kości? - do tego dieta bogatobiałkowa, wysoce zmineralizowana i zwitaminizowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 tygodni temu złamałem rękę lewą (dwie kości przedramienia) z przemieszczeniem. Podczas operacji zastosowano płytki + śruby. byłem właśnie u kontroli i lekaz ściągnoł mi gips założyłem swój stabilizator i kazał mi chodzic tak jeszcze przez 2 tygodnie puzniej kazał mi cwiczyć nadgarstek bo na razie mam problemy z jego ruchami kazał mi w domu go ćwiczyć a jak zapytałem o rechabilitacje u specjalisty to powiedział nie trzeba ja jednak uważam że będzie potrzebna pozatym jak zapytałem o płyty które mam w reku kiedy mi je wyciągnie powiedział ze do końca zycia mi zostaną? Czy to na pewno dobre rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×