Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Refluks i zapalenie ścianek żołądka


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem odnośnie żołądka. 6 lat temu po gastroskopii okazało sie, że mam refluks żołądka oraz zapalenie ścianek. 2 lata temu wykazało, ze został tylko refluks. Lekarz gastrolog przypisał mi controloc 20, chociaz mówiłam mu wczesniej, że nawet 40 dwa razy dziennie mi nie pomaga. Cały czas boli mnie żołądek, nic mi na to nie pomaga. Staram się zdrowo odżywiać i jeść potrawy lekkostrawne, ale to i tak nie pomaga. Od tygodnia cały czas czuję kluchę w gardle, jest to bardzo dokuczliwe, mam wrażenie, że zaraz sie uduszę. Nasila się to po zjedzeniu (czegokolwiek) oraz po zapaleniu papierosa lub wypicia alkoholu. Oczywiście kiedy to zauwazyłam, to ograniczyłam papierosy do minimum i nie spozywam alkoholu. Cały czas mam również zgagę oraz częste odbijanie. Również towarzyszy temu biegunka. Na wadze nie tracę póki co. Mam calkowity brak apetytu, jem tylko dlatego, że boli mnie żołądek, gdy tego nie robie. Jest mi też słabo i kręci mi się w głowie, stan podgorączkowy zwykle 37,4. Często czuję tez jak ciepło rozlewa mi sie po brzuchu, to bardzo nieprzyjemne uczucie. Proszę o pomoc, nie wiem już co robić. Gastrolodzy w moim mieście na wizytach prywatnych biorą tylko pieniądze i zbywają mnie, nie wiem gdzie szukać pomocy. Może Pan mi coś pomoże, wskaże mi jakąś drogę? Brałam kiedyś debridad jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby wykonać manometrię przełyku, aby ocenić czy możliwości skurczowego zwieracza są należyte. Jeśli wynik określiłby znaczną dysfunkcję zwieracza jedynym skutecznym sposobem leczenia Pani przypadłości byłby zabieg plastyki przepukliny rozworu przełykowego. Oczywiście warto też rozważyć kontrolną gastroskopię też RTG górnego odcinka przewodu pokarmowego w pozycji Trendelenburga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×