Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamany kręgosłup po wypadku samochodowym i niepracujące płuca


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie mój przyjaciel miał wypadek samochodowy. Ma złamany kręgosłup w 3 miejscach i jego płuca nie pracuja. Lerzy a oiomie.wczoraj jak byliśmy go odwiedzic lekarze powiedzieli ze widza u niego znaczna poprawe i dzisiaj przewozili go juz na inny odzial. Rekami rusza, ale w dłoniach tak jakby sił nie mial rehabilitant powiedzial mu ze ma cwiczyc ściskajac piłeczki w dłoniach ale wczoraj nie potrafił jej ścisnac. W nogach twierdzi, ze ma czucie ale jak go chwycimy za stope badz noge to raz mówi ze czuje raz ze nie. Wypadek mial miejsce 5 dni temu. Jest juz po operacjach. Lekarze rodzinie powiedzieli ze maja byc przygotowani na najgorsze. Teraz mówia ze jest juz lepiej ze trzeba czasu żeby sie to pogoiło. Jest szansa na to żeby wstał na nogi o własnych siłach?? Tak sie o niego martwimy ma 24 lata. Bardzo prosze o odpowiedz. zapomniałam napisac, że teraz oddycha przeponą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiadać konkretnie na takie pytania bez szczegółowych informacji klinicznych. Skoro lekarze widzą poprawę i twierdzą, że czas pozwoli zagoić rany to na pewno tak będzie. Z opisu tego, że u pacjenta okresowo powraca czucie dobrze rokuje. Trzeba mieć nadzieję, a zapewne odpowiednia, długotrwała rehabilitacja przyniesie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie odpowiem na to pytanie konkretnie. Trzeba te pytania zadawać lekarzom prowadzącym przyjaciela. Na pewno leczenie będzie długotrwałe (liczone nawet i w latach) i nie wiadomo (wątpiące) czy sprawność organizmu wróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×