Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz otorebkowy lito torbielowaty


Gość Jola

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze niepokoi mnie fakt ten iż moja córka, która miała usunięty Otorebkowy Lito- Torbielowaty Guz o wymiarach 8-7cm po badaniu histopatologicznym dostała wezwanie telefoniczne na szybki kontakt ze szpitalem. Okazało się ,że będzie miała komisje Onkologiczną. Czy dobrze myślę ,ze dzięki tej że komisji będzie podjęte dalsze leczenie w rodzaju Chemioterapii , czy też innym podobnym..? Dokładne rozpoznanie jest w takiej formie Well Differentiated Granulosa Cell tumor -Macrofollicular Patterncoś Niewiele wiem na temat tego Nowotworu , jedynie co wyczytać się dało to, to, ze jest w fazie badan. Panie Doktorze bardzo proszę napisać mi , czy jest to nowotwór złośliwy? Córka jest miesiąc po operacji i zaczęła mieć przypominający ból przedmiesiączkowy i przy tym ma bardzo brudne jakby upławy lub coś co przypomina je. Nie wiem jak mogę jej pomóc . Panie Doktorze na jakie leczenie powinna zgodzić się córka jeżeli zaproponują Chemioterapie , lub inne ? Bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze myślę ,ze dzięki tej że komisji będzie podjęte dalsze leczenie w rodzaju Chemioterapii , czy też innym podobnym..? - tak, na pewno komisja zbierze się celem ustalenia dalszego postępowania czyli włączenia chemio- czy tez radioterapii czy jest to nowotwór złośliwy? - podała mi Pani zbyt mało konkretnych danych (dokładne informacje na temat rozpoznania histopatologicznego pooperacyjnego), abym mógł odpowiedzieć na to pytanie, ale raczej na pewno jest to rak czyli nowotwór złośliwy Panie Doktorze na jakie leczenie powinna zgodzić się córka jeżeli zaproponują Chemioterapie , lub inne ? - na pewno trzeba zgodzić się na każdy rodzaj leczenia jaki zaproponuje komisja w sprawie Pani córki, nie ma się co pod tym względem zastanawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Panie Doktorze , otóż po konsultacji Onkologicznej Mojej córki , okazało się że lekarze zdecydowali ponownie operację, przy której mają usunąć ten jajnik który był obdarzony guzem. Nie rozumiem natomiast tego co oznacza sieć większa , którą nota bene też maja usunąć , rozmaz otrzewnej i wziąć wycinek ze zdrowego jajnika. Też zostało zlecone badanie genetyczne. Na czym to wszystko polega i co ono ma za znaczenie? Bardzo proszę pomóc mi w zrozumieniu tych że zagadnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć większą wycina się standardowo w nowotworach jajnika, gdyż jest często ogniskiem zmian przerzutowych (sieć większa to taka struktura anatomiczna, rodzaj *fartuszka* tłuszczowego spełzającego z żołądka, bez istotnego znaczenia klinicznego dla funkcjonowania organizmu). Rozmaz z otrzewnej da odpowiedź czy nie doszło do rozsiewu nowotworu w jamie otrzewnowej. Wycinek z jajnika drugiego ma dać odpowiedź czy przypadkiem w drugim jajniku tez nie ma nowotworu. Często nowotwory jajników mają podłoże genetyczne i np. są związane z nowotworami piersi (takie badania wykonuje się z krwi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×