Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nasilający się silny i kujący ból w kręgosłupie


Gość Anna B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam wynik rm bardzo prosze o jego interpretacje.Oslabienie sygnalu MR w T2 zal.obr z obszaru krazkow miedzykregowych na poziomach L4/L5 i L5/S1-zmiany dehydratacyjne.Drobne nierownosci blaszek granicznych trzonow Th11-Th12.Na poziomach L4/L5widoczneposrodkowa wypuklina tarczy miedzykregowej wypuklajaca sie na gleb.3,5 mm w obreb swiatla kanalu kregowo posrodkowo i nieco bardziej na str. lewa i modelujaca nieco przednia powierzchnie worka oponowego bez cech ucisku na korzenie nerwow rdzeniowych wychodzacych na tych poziomach.Na poziomie L5/S1 widoczna posrodkowo-posrednia walowata wypuklina tarczy miedzykregowej wypuklajaca sie na glebokosc ok.4,0 mm w obreb swiatla kanalu kregowego i zachylka bocznego lewego oraz modelujaca nieco przednia powierzchnieworka oponowego i przylegajaca do korzeni nerwu rdzeniowego S1 po str.lewej.Cech stenozy kanalu kregowego w odcinku ledzwiowym nie uwidoczniono.Sygnal szpiku kostnego w zakresie struktur kregoslupa ledzwiowo-krzyzowego zachowany prawidlowo.Stozek koncowy rdzenia kregowego bez zmian ogniskowych bez cech ucisku. WNIOSKI: Protr.n.pulp.L4-L5 medialis.Protr.n.pulp.L5-S1 med./paramed.sin. DODAM ZE BYLO TO BADANIE WYKONANE ROK TEMU BEDAC U LEKARZA STWIERDZIL ZE MAM SCHUDNAC I ZAKLADA BLOKADE.NIE ZGODZILAM SIE,OD TAMTEJ PORY SIE NIE LECZYLAM NIE MOGE JUZ SIEDZIEC,RWA KULSZOWA NIE DAJE MI ZYC TO TAKI OKROPNY BOL.CO ROBIC?PROSZE O ODPOWIEDZ!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

witam pani Anno szukac szybko, neurochirurga , prywatnie , nie ma na co czekac ., wyniki wskazuja ze trzeba operowac szkoda czasu. u mnie po zbyt dlugim czekaniu obiawil sie brak czucia od pasa w dol . pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×