Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Relfux biliaris


Gość monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, po gastroskopii dostalalm nastepujace wyniki: przełyk, wpust bez zmian. Linia *z* o ostrej granicy. Wpust w inwersji szczelnie opina endoskop. w swietle zaladka niewielka ilosc gestej tresci zolciowej. Blona sluzowa zoladka o prawidlowej rzezbie. odzwiernik drozny, opuszka dwunastnicy, czesc pozaopuszkowa bez zmian. Test na helikobacter dodatni (+++) dgn - refluxus biliaris Czy moglabym sie spytac co to oznacza? Mam wizyte dopiero za ok 3 tygodnie i nie wiem zupelnie co sie dzieje. Na badania bylam skierowana poniewaz mam baaaaardzo niemily zapach z ust. Czy moze to byc przyczyna czy te diwe sprawy sie wogole nie wiaza? z gory bardzo dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refluks żółciowy to inaczej refluks dwunastniczo-żołądkowy. Jest to zaburzenie czynnościowe przewodu pokarmowego. Zasadowa treść dwunastnicy wraz z solami kwasów żółciowych zamiast przemieścić się do jelita cienkiego, cofa się do żołądka. patrz strona: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-pokarmowy/kopotliwa-dwunastnica_34083.html mam baaaaardzo niemily zapach z ust.Czy moze to byc przyczyna czy te diwe sprawy sie wogole nie wiaza? Tak, taki refluks może powodować niemiły zapach z ust. Oprócz tego ma Pani zakażenie Helicobacter pylori, które też powinno być przeleczone (2 antybiotyki przez tydzień0 patrz strona: http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/6566,eradykacja,helicobacter,pylori.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×