Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie jąder i okolic odbytu


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam problem ze swędzeniem *okolic intymnych*. Mam już 18 lat i problem prawie od dwóch lat. Otóż swędzi mnie moszna, chyba nie potrafię wskazać konkretnego miejsca. Swędzenie nie jest bardzo uciążliwe. Zwykle swędzi rano, ale także podczas siedzenia lub leżenia. Kiedy chodzę raczej nie jest odczuwalne. Są dni w których swędzi trochę bardziej, a są takie w których prawie w ogóle. Do tej pory byłem pewien, że to sprawa wieku dojrzewania, oraz pocenia się skóry w tych okolicach. Być może to prawda. Ostatnio swędzą mnie również pośladki, okolice włosów łonowych, czy też wśród włosów w okolicach odbytu. Raczej rzadko zdarza się aby swędział sam odbyt. Nie mam żadnych zmian skórnych, jedynie czasem skóra moszny się łuszczy, ale to z powodu częstego kontaktu z wodą, zwykle sprawę załatwia krem nivea, lub czasem skóra moszny jest delikatnie zaczerwieniona, zapewne dlatego że się drapię. Używałem kory dębu na okolice intymne jak również maści *L3 prurigo*, nie zauważyłem poprawy ani nic. Swędzenie nie jest bardzo uporczywe dlatego nie byłem z wizytą u żadnego z lekarzy, jednak trwa już pewien czas i zaczynam się trochę o to martwić. O higienę dbam regularnie. Noszę teraz bardzo luźną bieliznę, w obcisłych slipach na pewno swędzenie by się nasiliło. Proszę o pomoc i jakąś poradę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze ktoś się wypowie, co może mi dolegać, jak nie, zgłoszę się do dermatologa. Aktualnie używam mydła antybakteryjnego, może coś da? I czy może przed dermatologiem zajrzeć do lekarza pierwszego kontaktu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×