Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spiralne złamanie V kości śródstopia z przemieszczeniem


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Dwa tygodnie temu złamałam V kość śródstopia. Na pogotowiu lekarz stwierdził, że jest to złamanie spiralne z przemieszczeniem i konieczna jest interwencja chirurgiczna. Gdy udałam się do placówki gdzie taki zabieg mógłby być wykonany lekarz dyżurny stwierdził, że taka interwencja nie jest konieczna i zaproponował nastawianie. Po nastawieniu kości założono mi łuskę i skierowano za tydzień do kontroli. Po tygodniu na wizycie kontrolnej, gdy obrzęk ustąpił lekarz założył mi okrężny gips i wykonał kontrolne zdjęcie. Na zdjęciu stwierdzono,że nastawienie się rozreszło i jest takie jak na początku, lecz lekarz stwierdził, że i tak się zrośnie. Mam pojawić się na kontroli za 2 tygodnie. Chciałam zadać pytanie czy to jest dobra diagnoza, dlaczego jeden lekarz mówi o konicznym zabiegu a drugi wręcz przeciwnie, boję się, że ile lekarzy tyle diagnoz a moja noga jest jedna i chciałabym aby była wkrótce wpełni sprawna. Czy mam iść jeszcze do jakiegoś innego lekarza czy zdać się na diagnozę ostatniego specjalisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ewidentnych wskazań do leczenia operacyjnego w przypadku takiego złamania. Decyzja należy do lekarza, który zajmuje się takimi złamaniami, jest specjalistą ortopedą i wykonuje takie zabiegi. Skoro stwierdził, że złamanie nie wymaga leczenia operacyjnego to tak jest. Trzeba w chwili obecnej czekać cierpliwie, stosować się do zaleceń prowadzącego ortopedy i udać się na kontrolę w wyznaczonym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×