Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Polip żołądka a polipy jelita grubego


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponad 10 lat temu wykryto u mnie polip żołądka ( hiperplastyczny, wielkość określona na 0,6 cm, w antrum). Polip ten nie powieksza się, tesr na helicobacter pylori (-). Regularnie badam go. Lekarz prowadzący nie zlecał usunięcia go, w każdym badaniu jest napisane, że polip jest do obserwacji, gdyż jak wyjaśnił mi lekarz jest znikoma szansa na przekształcenie się takiego rodzaju pilipa w coś bardziej groźnego. Być może przy następnej gastroskopii zostanie usuniety, jeśli takie będzie moje życzenie. Dodam jeszcze, ze polip ten ma podstawe płaską. Moje pytanie dotyczy tego, czy jeśli mam polip żołądka to powinnam również wykonać kolonoskopię, w celu sprawdzenia czy nie mam takich polipów w okrężnicy? Bo klika lat temu jeden z lekarzy wykonujących gastroskopię zasugerował coś takiego, jednak przy następnych wizytach u innego już lekarza nie słyszałam takich sugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli ma Pan wskazania do wykonania kolonoskopii, takie badanie należy wykonać. W przeciwnym razie nie ma takiej potrzeby, chyba, że na Pana prośbę i wówczas odpłatnie. Co do polipa to lepiej go usunąć i poddać badaniu histopatologicznemu w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×