Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Suchy stan zapalny w dłoni


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Co oznacza to pojecie *suchy*? i czy przy stanie zapalnym w obrębie dłoni (sródręcze bądz nadgarstek) ręka mozę byc rano taka zastana i przykuroczona i trzeba ja chwile rozruszac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

dziękuję za odpowiedz. od jakiegos czasu odczuwam bole w srodreczu obu dloni. bol jest przyporuszaniu palcami. ponadto te palce jak i sasiednie sa jakby przykurczone i nie maja swobody ruchow jak wczesniej. lekarz rodzinny bierze rowniez pod uwage chorobe reumatyczna wiec wybieram sie do tego specjalisty , ale rowniez chce sie wybrac do ortopedy na usg dloni bo rtg nic nie wykazalo. nie mialam zadnego konkretnego jednorazowego urazu ale istnieje mozliwosc ze przeciazylam dlonie np. duzo pisalam na komputerze, wykonywalam prace w ktorych napinalam miesnie i sciegna dloni dosc mocno czasami odczuwajac nawet bol. czy takie usg dloni ma sens skro rtg nic nie wykazalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

dzieki. mam jeszcze jedno pytanie. czy stan zapalny w obrebie sródręcza moze powodowac przykurcz palcow? moge nimi zginac ale swoboda ruchow nie jest peła np. nie moge polozyc plasko dloni na stole tak zeby calą powierzchnia przylegala do niego, nie moge w tej pozycji swobodnie odginac palcow do gory, zwlaszcza serdecznych bo to one sa jakby zrodlem bolu i przykurczu(nie wiem czy zrozzumiale to napisalam :-)) czasami w prawej dloni jak zginam palce to mam uczucie jakby przeskakiwalo mi sciegno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

do moich dolegliwosci dołączyl sie kolejny objaw:-( otoz w nocy boli mnie nadgarstek i czasami lokiec. dzis obudzilam sie posmarowalam bolace miejsca zelem deep relief i zasnelam. po jakims czasie przebudzilam sie bo poczulam bol w zgieciu ręki(lokiec). reka byla caly czas podczas snu wyprostowana. gdy ja zgielam to doslownie po 10 sekundach bol zniknal. dodatkowo czuje mrowienie w palcach i kciuku. dotyczy to tylko lewej ręki. praa ma te objawy ktore miala wczesniej. co to moze byc? strasznie sie boje:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

bylam dzis na usg i opis jest nastepujacy: w obu rękach występuje pogrubienie pochewek zginaczy palców, bez obecności wolnego płynu. Maziowka ST.a MPC i aPIP bez uchwytnych zmian. ortopeda zalecil najpierw wizyte u reumatologa tak jak byla pierwsza sugestia lekarza rodzinnego. co taki opis moze oznaczac? aha zmian w kosciach ani stawach nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×