Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle po złamaniu obojczyka


Gość Lucyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Złamałam obojczyk, Część kości nałożona jest na drugą- pomiędzy nimi odstęp ok 1cm.Jest też ostry odłamek w kształcie grubego szpikulca odstający od kości w gore. Założono mi ósemkę miękką. Minęło 3 tygodnie . W okolicach złamania odczuwam bóle,Nie są ciągłe,.Promieniują do łokcia.Jak długo mogą się utrzymywać? Jak nosić to unieruchomienie? Czy ruchy ręki powodują że drobne ruchy obojczyka mogą przeszkodzić zrastaniu się kości. Staram się nie poruszać ręką od strony złamania ale czasem jest to konieczne np przy ubieraniu. Cały czas mam założoną ósemkę- czy ona wystarczająco chroni żeby kość obojczyka się nie poruszała zbyt wiele? Dziękuję z góry za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo mogą się utrzymywać? - z reguły około 6-8 tygodni Jak nosić to unieruchomienie? - tak jak zostało założone tak powinno być noszone Czy ruchy ręki powodują że drobne ruchy obojczyka mogą przeszkodzić zrastaniu się kości? - nie powinien taki problem występować Cały czas mam założoną ósemkę- czy ona wystarczająco chroni żeby kość obojczyka się nie poruszała zbyt wiele? - skoro tak zadecydował ortopeda jest to wystarczające leczenie, oczywiście proszę się zgłaszać do ortopedy w wyznaczonych terminach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×