Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra po wysiłku po operacji żylaków powrózka nasiennego


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15lat..Jestem 5 tygodni i 4 dni po operacji lewego jądra żylaków powrózka nasiennego gdy się trochę wysilę to zaczyna boleć mnie ta główna żyła jądra.Na tej żyle są właśnie żylaki po tej operacji.Teraz wyczuwam na prawej żyle prawego jądra też takie żylaki ale na żyle i dużo mniejsze. Czy żylaki na lewem i na prawym jądrze mogą się powiększyć?Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żylaki na lewem i na prawym jądrze mogą się powiększyć? - po stronie operowanej żylaki powinny się zmniejszać, a dolegliwości powoli ustępować (najczęściej dzieje się to w przeciągu 3 miesięcy) - po stronie prawej niestety żylaki mogą się powiększać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żylaki po prawej stronie mogę się same wchłonąć bez operacji?Czy jeśli będę się wysilać to żylaki na prawym jadrze będę się powiększać,a jeżeli się nie będę wysilać to wchłoną?Czy podczas wysiłku mogą się również powiększać żylaki na lewym jądrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żylaki po prawej stronie mogę się same wchłonąć bez operacji? - nie Czy jeśli będę się wysilać to żylaki na prawym jadrze będę się powiększać,a jeżeli się nie będę wysilać to wchłoną? - przy wysiłkach raczej powiększą się, ale nawet ograniczając wysiłek na pewno się nie zmniejszą, a mogą też się zwiększyć Czy podczas wysiłku mogą się również powiększać żylaki na lewym jądrze? - raczej już nie (splot żylny został już usunięty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie żylaki na prawym jądrze są małe(3-5takich dziwnych żyłek,których wcześniej nie było) czy może mnie czekać kolejna operacja gdy się będa powiększać.Zgłosić się z tym do lekarza może jakoś to się da zatrzymać bez operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×