Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak przygotować się do usunięcia wodniaka jądra?


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Pojutrze będę miał zabieg usuwania wodniaka jądra. Znieczulenie zewnątrzoponowe. Po raz pierwszy idę na dłużej do szpitala. Jak się przygotować? Co wziąć ze sobą? mogą być szorty i koszulka? Czy przed operacją mam sobie wygolić genitalia? czy przed operacją wodniaka wykonywana jest lewatywa albo cewnikowanie? To wszystko co dzieje się teraz jest dla mnie krępujące - proszę więc zrozumieć moje pytania. Zabieg odbywa się na wznak? Z rozłożonymi jak na fotelu ginekologicznym nogami?Ile osób jest przy zabiegu? Czy z sali chorych zabiorą mnie nago? czy mogę w czymś pozostać? Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przygotować? - nie ma żadnego sposobu przygotowania, do szpitala trzeba przyjść na czczo Co wziąć ze sobą? mogą być szorty i koszulka? - tak Czy przed operacją mam sobie wygolić genitalia? - rano przed samym zabiegiem czy przed operacją wodniaka wykonywana jest lewatywa albo cewnikowanie? - nie Zabieg odbywa się na wznak- tak Z rozłożonymi jak na fotelu ginekologicznym nogami? - nie Ile osób jest przy zabiegu? - najczęściej dwóch chirurgów, 2 siostry instrumentalne, jeden anestezjolog i jedna siostra anestezjologiczna Czy z sali chorych zabiorą mnie nago? - długa koszula operacyjna bez bielizny pod spodem czy mogę w czymś pozostać? - tylko ta koszula otrzymana przed zabiegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×