Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Masa tkankowa podprzeponowa między żołądkiem a śledzioną


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam. Wczoraj zrobiłam TK jamy brzusznej. Zacznę od tego, że we IX.2008 wykryto u mnie przerzuty raka piersi do opłucnej. Oto opis TK jamy brzusznej: Brzeźnie w segmencie 4 wątroby widoczna jest drobna torbiel wielkości 8 mm i średniej gęstości 9 j.h. Na pograniczu segmentów 7/8 wątroby, tylko w fazie wrotnej, widoczna jest zmiana ogniskowa wielkości 10 mm, nieco niejednorodna z widocznymi na jej obrzeżu wzmocnieniami kontrastowymi - obraz TK sugeruje naczyniaka (obraz stabilny w porównaniu do badania z 2008 roku). W szyi pęcherzyka żółciowego widoczny złóg cieniujący wielkości 6 mm. Podprzeponowo po stronie lewej pomiędzy śledzioną a żołądkiem widoczna jest masa tkankowa wielkości 66x36x45 mm - gęstości około 40 j.H przed podaniem kontrastu, ulegająca powolnemu brzeźnemu wzmocnieniu kontrastowemu - obraz identyczny w porównaniu do badania z 2008 r. Interesuje mnie ten guz podprzeponowo. Czy to jest rak? Czy może być coś innego. Dziwne jest także to, że guz ten był* już na TK w 2008r., a przy usg jamy brzusznej w lutym 2009 nic o tym guzie nie piszą. Aha zapomniałem zapytać o to czy lepiej jest jak się dużo chodzi i siedzi,czy lepiej więcej leżeć w łóżku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Ktoś tu dopisał do mojego postu ostatnie zdanie czy lepiej więcej siedzieć czy leżeć. Ja tego nie pisałam!!! Natomiast dopisałam dodatkowy post, że od XII.2008 jestem na chemioterapii paliatywnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×