Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niegojąca się rana po pobraniu wycinka z garda


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam, miesiąc temu bliska mi osoba miała pobierany wycinek z gardła, gdyż ma guza, którego początkowo chciano usunąć. Teraz lekarze są bezradni gdyż próbka okazała się nieczytelna i nie chcą operować. Ale najgorsze w tym wszystkim jest to że pacjenta wciąż niemiłosiernie boli głowa, łyka najsilniejsze środki przeciwbólowe, które i tak nie wiele dają. Najprawdopodobniej jest to spowodowane tym że w miejscu pobrania próbki rana nie chce się zagoić... Lekarze chcą skierować do oddziału leczenia bólu, olewając to że rana się nie goi, co prawdopodobnie może być źródłem bólu. Czy może jest jakiś sposób żeby wyleczyć tę ranę? Nie ma jakiejś metody *sztucznego* leczenia rany, tak jak to jest np. w przypadku nadżerki, którą się mrozi/wypala? Proszę o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiadać na takie pytania bez badania, bez otrzymania wszystkich danych klinicznych w sposób szczegółowy. Leczeniem musi zająć się laryngolog. To z nim należny konsultować się bezpośrednio i uzyskiwać wszelkie informacje. Oczywiście skoro jest to guz trzeba by też skonsultować się w tej sprawie z onkologiem. Są różne środki ułatwiające gojenie się ran także tych na śluzówkach. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli guz jest nowotworowy wygojenie takiej rany na guzie może okazać się niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×