Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ubogoechowe guzki na płacie tarczycy


Gość Julia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.około pól roku temu zrobiłam badanie USG tarczycy w dwuch różnuych ośrdokach. Jestem z dziwiona ponieważ oba się os siebie róznią. wyik I: Tarczyca położona typowo prawidłowo ruchoma. Płat prawy:18x11x35mm Płat lewy 15x14x39mm cieśń gdubości 3mm. Struktuta miąższu niejednorodna w prawym placie od strony grzbietowej rozsiane niewielkie pola o nizszej echogeniczności w płacie lewy kilka drobnych guzków /3-6mm/z mikrotorbielkami/zwyrodnienie wodniczkowe/ Nieliczne drobne węzły chłónne wzdłuż przebiegu naczyń. Badanie drugie:Płat prawy tarczycy:4,2x1,3x1,5cm. Płat lewy :4,3x1,3x1,5cm. Cieśń tarczycy o grubości 0,7cm.zawiera ubogoechowy guzek o wymiarach 0,8x0,5cm. W obr ębie prawego płata widoczne są ndal trzy ubogoechowe guzki o średnicy do 0,6cm. W dolnj i środkowej części płata lewego widoczny jest nadal ok.pięciu uogoechowych guzków o średnicy do 1 cm.Poz tym strukturagruczołu jednorodna. Po stronie lewej widoczne są nieliczne powiększone węzły chłonne szyjne sięgające do 1,3cm. I komu tu wierzyć? Co powinnam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale według mnie obraz USG tarczycy jest podobny w obu przypadkach. Zmiany w płatach są liczne, typu guzkowego więc trudno je opisowo porównywać (subiektywna ocena wykonującego badanie). Wielkość płatów też porównywalna różnice milimetrowe (w zakresie rozdzielczości aparaturowej oraz przyłożenia głowicy przez badającego). Wyniki należy skonsultować z endokrynologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×