Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki za uchem


Gość Angela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Od 3 lat mam 2 guzki za lewym uchem tak jakby na kości, są nieruchome i twarde jak kość. Będąc u lekarza rodzinnego dostawałam antybiotyki na *wchłonięcie się guzków*, oczywiście to nie pomogło. W ciągu pół roku pobolewała mnie ta kość ,nie bezpośrednio guzki. Od 2 dni boli cały czas ,chodzę osłabiona i mam zawroty głowy i problemy z koncentracją. Nie pamiętam np o czym rozmawiałam z kimś prze chwilą. Mam pewne obawy ponieważ mam dodatkowo stan przedrakowy związany z sprawami kobiecymi,który rozwinął się bardzo szybko. Wybieram się ponownie do lekarza rodzinnego. Poza pytaniem co to może być mam jeszcze jedno mianowicie nie wiem czy prosić lekarza rodzinnego o skierowanie do laryngologa czy do chirurga? Byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania trudno określić co to może być. Musi Panią bezpośrednio zbadać najlepiej chirurg. On zadecyduje o dalszym sposobie diagnostyki czy też postępowania. Jeśli zmiana wywodzi się z kości może to jakieś kostniaki. Być może konieczne okaże się RTG czaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz rodzinny stwierdził że osłabienie może wynikać ze zbyt częstych zabiegów pod narkozą,które osłabiają i dodatkowo mogą działać te upały. Skierowanie jednak dostałam do laryngologa. Dziękuję za informację. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu pisałam o moich guzkach za lewym uchem, które mam już 3 lata. Dostawałam różne antybiotyki i nic nie pomogło teraz też dostałam Unidox po którym czułam się jeszcze gorzej.Mam wynik TK uszu. Wynik brzmi następująco : W badaniu widoczne jest wyraźne zmniejszenie powietrzności komórek powietrznych wyrostka sutkowatego z częściową sklerotyzacją ich po lewej stronie. Bardzo drobne wyrośla kostne przedniej ściany przewodu słuchowego lewego. Cała reszta w normie. Moja pytanie jest takie czy ten wynik wogóle mówi coś na temat tych guzków na kości za uchem? Mam bóle tej kości nasilające się w nocy i nad ranem. A w tym wyniku chyba nic nie ma. Czy to się usuwa chirurgicznie? Jestem trochę zagubiona już w tym wszystkim. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik TK nie mówi o żadnych guzkach za lewym uchem. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Być może to jakieś kaszaki, włókniaki. Trudno mi powiedzieć bez bezpośredniego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×