Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pomarańczowo żółty nalot na języku u dziecka


Gość Zuzanna

Rekomendowane odpowiedzi

Moja 14-miesięczna córeczka od paru tygodni ciągle ma pomarańczowo-zółty nalot na języczku,który z łatwoscią można *ściągnąć* , a on z powrotem za jakiś czas się pojawia.Z pewnością nie jest to spowodowane pożywieniem,gdyż córeczka karmiona jest dalej piersią, soczków nie pije, jedynie wodę w małych jednak ilościach.Dodam,ze jest niejadkiem.Rano kaszkę, a w południe małą porcję zupki zjada *na siłę*.Najbardziej i często lubi pierś.Niedowagi nie ma - waży 10,5 kg Byłam już z tym problemem u pediatry, ale ten nie zareagował w żaden sposób, tylko powiedział,że taka już jej uroda..., ale mnie to nie daje spokoju.Na własną rękę wykonałam morfologię , badanie moczu- wszystko jest OK,dodatkowo zrobiłam dziecku próby watrobowe- są dobre,jedynie Aspat 48 umol/l,ale to ponoć jeszcze w normie u dzieci... Słyszałam,ze być może taki kolor języczka może świadczyć o problemach z żołądkiem...? Wiążę już fakty-może Mała nie chce jeść, bo ją boli żołądek ?..., ale gdyby Ją coś bolało, to płakałaby, a jest bardzo pogodna, wesoła,nie płacze... Nie wiem co o tym myśleć.Czy Pan może mi w jakiś sposób pomóc?Czy powinnam się zadręczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Można skonsultować się z pediatrą z poradni gastroenterologicznej i wyjaśnić wątpliwości. Być moznie dziecko cierpi na refuks, który powoduje nalot na języku i brak apetytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×