Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sącząca się ropa i krew z ropnia odbytu


Gość Dominic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Zostały u mnie zdiagnozowane 2 ropnie odbytu , po dość długim leczeniu wyłącznie środkami farmakologicznymi bez wizytu u chirurga problem na jakiś czas oddalił się.Jeden z ropni jest całkowicie nieaktywny(blizna) , drugi natomiast co jakiś czas , raz to co miesiąc raz co tydzień lubi oddać treść w postaci ropy z domieszką krwi , nakuwany igłą bądz wyciśniety jak pryszcz daje spokój na jakiś czas.Mój lekarz prowadzący doświadczony człowiek zajmuje sie moją chorobą od początku.Pozbył sie ropni , ww problem opisałem mu , także dodając iż obawiam sie przetoki okołoodbytniczej na miejscu ropnia z uwagi na okresowe ropienie lecz lekarz stanowczo zdementował moje domysły , stwierdzając iż w bliżnie istnieją bakterie które wywołują infekcje naskórka i owe ropienie.Troszke mnie to dziwi , niepokoi bo mija rok od zaleczonych ropni a spokoju na dobrą sprawe brak.Zalecił poczekanie do kolejnego ropienia i wzięcie wymazu z ranki by kontynuować leczenie mascią skuteczną na dany rodzaj bakteri.Chciałbym prosić o opinie , czy ktoś spotkał się z podobnym problemem lub tez czy widzi inną drogę leczenia .Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę w tej sprawie leczyć się u chirurga najlepiej proktologa. Ropnia wymagają często zabiegowego nacięcia i powolnego leczenia, gojenia przez setonowanie czyli dno jamy ropnia powinno wyziarninować. Leczeniem ropni okołoodbytniczych nie powinien zajmować się lekarz rodzinny. Powikłaniem dość częstym ropni okołoodbytniczych są przetoki, które już wymagają bardzo skomplikowanych operacji naprawczych (często występują nawroty takich przetok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×