Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czerwony napletek i małe plamki na żołędziu


Gość Xyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem takiej natury. Od pewnego czasu moja skóra jest podrażniona praktycznie na całym napletku. Tzn ktoś kiedyś rozpoznał u mnie łuszczyce, ale po badaniach wyszło, że to nie łuszczyca bo nie mam charakterystycznych zmian np na łokciach, kolanach, plecach. Przez okres ok 6 miesięcy brałem Tetralysal i myślę sobie, że to może być zagrzybienie organizmu. Miejsca na napletku są suche. Przez głupotę kiedyś posmarowałem się sterydem kilka razy i martwię się czy to nie jest uszkodzenie czy uzależnienie skóry od sterydów. Raz posmarowałem się masią Protopic i wszystko zeszło, ale po tygodniu powróciło. Mam czasami plamki na żołędziu, ale one też znikają a potem znowu powracają. Ostatnio zauważyłem, że mam dwie plamki pod pachami o średnicy ok 3 cm i 0,5 cm. Smarowałem to lamisilem ale nic nie zeszło więc lekarz kazał mi przestać smarować. Kiedyś pani dermatolog przepisała mi mieszankę maści Laticort + Clotrimazolum. Po tym się dobrze goiło. Ale po jakimś niedługim czasie objawy powracały z nasileniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba oczywiście w tej sprawie udać się na kontrolę. Trzeba mieć świadomość tego, że jeśli jest to zakażenie grzybicze bardzo często nawraca dlatego czasami trzeba przeprowadzić odpowiednią terapię. Tak samo dzieje się w czasie reakcji alergicznych - jednorazowe leczenie nie jest wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×