Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dystorsio genu dex. Chondrofractura condyli medialis femoris


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

4 miesiące temu miałam wykonany zabieg na prawym kolanie. Stwierdzono u mnie dystorio genu dex. Chondrofractura condyli medialis femoris. Dysruptio plicae subpatellaris. Nie wiem co oznacza ta nazwa lekarz powiedział mi,że miałam uszkodząną chrząstkę w kolanie podczas zabiegu widziałam na monitorze chrząstkę która wyglądała jakby ktoś tarką po niej przejechał. Po operacji dostałam jakieś dziwne zastrzyki w kolano z mazią, która miała mi pomóc w regeneracji mojej chrząstki dostałam 3 zastrzyki, jeden kosztował ok 120 zł. Od momentu operacji tj. od 4 mies. biorę codziennie artesan 1500 jedną tabletkę . Dzisiaj mija już 4 mies. po zabiegu a ja w dalszym ciągu czuję kłujący ból w kolanie. Nie wiem czy dobrze zrobiłam wykonując ten zabieg tym bardziej że po znieczuleniu teraz czuję lekki ból w kręgosłupie. W obecnej chwili chodzę normalnie, nie kuleję czasami zdarzy mi się , że moja noga gdzieś UCIEKA lekarz powiedział mi, że to jest normalne, ja jednak się nie pokoję tym bardziej, że NIE POTRAFIĘ NORMALNIE BIEGAĆ. Tak jakbym zapomniała jak to się robi. Noga odmawia mi posłuszeństwa. Zastosowano u mnie następujące leczenie: Artroskopia. Sheving condyli medialis femoris. Synovectomia fossae intercondylaris. Zapomniałam jeszcze dopisać, że po zabiegu zbierał mi się jakiś płyn w kolanie, kolano było opuchnięte ale z czasem ten płyn się osuszył. Panie Doktorze proszę mi pomóc nie wiem co myśleć. Nie uprawiam obecnie sportu, nie wiem czy mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Prawdopodobnie chodzi o słowo distorsio, a nie dystorio. Oznacza to skręcenie kolana prawego. Złamanie chrząstki kłykcia środkowego kości udowej. Pęknięcie fałdu podrzepkowego. Czy zmiany powstały wskutek urazu? W zasadzie opis nie wskazuje, aby doszło do uszkodzeń więzadeł, które mogłyby wpływać na ograniczenie ruchu. W wyniku skręcenia doszło do uszkodzenia torebki stawowej, która powoli się obecnie regeneruje. Warto wykonać badania kontrolne i ustalić czy nie gromadzi się znów płyn, który należy usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×