Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wrodzona łamliwość kości a macierzyństwo


Gość Kasia, Wrocław

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia , wrocław

Witam ! Od urodzenia choruję na wrodzoną łamliwość kości od 3 roku życia byłam prześwietlana RTG w sumie do dnia dzisiejszego raz w roku zdarza się naświetlanie. Mam 23 lata i w przyszłości bardzo chciałabym mieć własne dziecko, moja choroba się pomału wycofuje lecz nie zmieni to już tego co zrobiłam w moim organiźmie. Czy w związku z tym że moje ciało było tyle razy naświetlane promieniami będę mogła urodzić własne zdrowe dziecko ? Czy to ma jakiś wpływ na płód? Po jakim czasie mogłabym zajść w ciążę ? Byłabym wdzieczna za udzielenie informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z tym że moje ciało było tyle razy naświetlane promieniami będę mogła urodzić własne zdrowe dziecko ? - jeśli często była naświetlana okolica miednicy (raczej kilka razy w roku) może to wpłynąć na płodność organizmu, jednak prawdopodbieństwo jest małe Czy to ma jakiś wpływ na płód? - gdyby Pani zaszła w ciąże nie powinna Pani być prześwietlana lub jeśli wystapi taka potrzeba trzeba osłaniać cały brzuch i miednicę przed promieniami rentgenowskimi Po jakim czasie mogłabym zajść w ciążę ? - w każdej chwili już można starać się o dziecko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem mój mąż ma łamliwość kości i nie wiemy jak się za to zabrać bardzo bym chciała mieć zdrowe dziecko wiem ile mąż wycierpiał i nie chce skazywać naszego dziecka na to samo proszę o odpowiedz ponieważ w internecie nic nie można znależdz na ten temat Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 23 lata i także mam wrodzoną łatwość kości zdjagnozowana w 2 miesiącu życia w tedy było pierwsze złamanie. Gdy byłam młodsza także łamałam się nawet dwa razy do roku(z gipsu w gips). Bardzo chciałam być mamą i w ciążę zaszłam w wielu 21 lat mąż jest całkowicie zdrowy. Z początku ciąży były obawy ze synek taka ze bedzie chory Ale na szczęście jest w 100% zdrowy. Ciąża i cesarska przebiegły bez problemu :-) Teraz mam szczęśliwego,zdrowego dwulatka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×