Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na piszczeli w miejscu połączenia ze ścięgnem rzepki


Gość MarcinB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarcinB

Witam, chciałem się wstępnie dowiedzieć co to może być, mam obecnie 29lat, przypadkiem wyczułem odrazu pod kolanem guzek wielkości połowy ziana grochu, jest twardy i nie daje się przsunąć, jak by był częścią kości. Umiejscowiony jest na prawej nodze dokładnie z prawej strony w miejscu jak kończy się osadzenie ścięgna które idzie do rzepki. Nie pamiętam abym kiedyś miał coś takiego, nigdy mnie nie bolało tam, fakt może i kiedyś się uderzyłem pod rzepkę, coś sobie przypominam ale przestało boleć i zapomniałem. Teraz mnie nic nie boli ale świadomość że tam coś jest dziwnego nie daje mi spokoju. Dodam że jak dosrastałem jeździłem bardzo dużo na rowerze, praktycznie codziennie po kilka godzin a w wakacje to praktycznie całe dnie. Jak dotykam to lewa i górna krawędź jest równa z kością (gładko się wznosi) a prawa i dolna jak by miała wyczówalny obły schodek opadający do poziomu płaszczyżny kości. Co to może być czy jakaś pozostałość po odkruszeniu kości w (guzowatości piszczeli) czy to jakaś forma nowotworu łagodnego? Dodam że znosi się na 1,5mm i ma średnice ok 5mm (podobne do ukąszenia komara kształtem). Jak dotykam i naciskam mocno to nie boli, jak stukam to wydaje dzwięk *kości* tak jak bym pukał w piszczel. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania bezpośredniego trudno określić. Jeśli zmiana związana jest ze ścięgnem być może to jakiś ganglion. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×