Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha promieniujący od wątroby i biegunka


Gość lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ogromny problem, i prosil bym o porade.Mam na imie Lukasz i od roku mieszkam w UK. Pisze do was z prosba o odpowiedz bo nie znam na tyle jezyka zeby zadac je lekarzowi.. 22 lutego2010 mialem kontakt z krwia nieznanej osoby w toalecie na zlewie skaleczylem sie w miejscu gdzie byla krew! 19/04/2010 (1,5 mies puzniej) mialem zrobiony 1szy test odnosnie Hiv i Hepatitis typu B i C. Testy wyszly negatywnie. W przychodni powiedzieli mi ze musze czekac nastepne 6 miesiecy! zeby znow zrobili mi badanie krwi. Najbardziej balem sie hiv co normalne. Bardzo sie denerwowalem az zrobilem sobie prywatny test w laboratorium w Londynie (hiv 1 & 2 p24) II test na hiv zrobilem sobie dokladnie 93 dni od momentu 0 (pelne 3 miesiace) czyli mam nadzieje ze to jest juz 100% wiarygodny test ( Co o ty myslicie czy moge byc juz pewny?) Moja obawa minela myslalem ze juz wszystko w porzadku. 18/06/2010 moja dziewczyne zaczal bolec brzuch i zaczelo sie rozwolnienie, cztery dni puzniej poszla w nocy do toalety i tak ja bolalo ze wracajac zaslabla, podbieglem i po chwili juz bylo ok i zawiozlem ja do szpitala tam lekarz podotykal i stwierdzil ze to moze byc jakis nie grozny wirus i dal jej jakies tabletki. Dwa dni puzniej zaczely sie problemy ze mna, rozwolnienie straszny bol brzucha ktory zaczal sie od watroby i zaczal wedrowac w okolicy pepka silne klucie przez kilka dni ogulnie bolal caly brzuch. Silne bole minely ale do tej pory prawie nic nie jem i czuje jakby UWIERALA MNIE WATROBA mam to uczucie przez caly czas!! mam juz nerwice z tego powodu pobolewa mnie brzuch moze tez i nerki bo podczas oddawania moczu czuje jak to ze mnie zchodzi..Zaczely sie bardzo silne bole głowy co jakies 3/4 dni ale tak silne ze nie wyrabiam. Wydaje mi sie ze delikatnie spuchlem z prawej strony. Poszedlem do lekarza i pobrali probke moczu i probke kalu. Wynik badania wszystko w normie. Dodam ze w maju przez 4 dni sikalem bardzo na zolto wtedy wzbudzilo to we mnie podejrzenie. Innych objawow nie mam tylko oslabienie...i dziwne dzwieki z brzucha jak by cos syczalo gazowalo. Napiszcie mi co mam dalej robic? wracac do Polski czy tu sa lepsze warunki pod wzgledem leczenia tej choroby? Czy od razu wykrywajac chorobe mamy szanse z moja dziewczyna ze z tego wyjdziemy ?Da sie to wyleczyc? prosze was bardzo odpiszcie jak najszybciej jaka mamy szanse ze bedziemy zdrowi Od tamtej pory minely 3 tyg zrobilem morfologie. Na reszte badan musze czekac kilka dni a caly czas czuje ta watrobe codziennie uwiera mnie pobolewa z boku i z tylu Glucose : 5.15 mmol/L 3.05 - 6.38 CHOLESTEROL : 4.65 mmol/L 0.00 - 5.18 TRIGLYCERIDES : 1.48 mmol/L 0.00 - 1.92 HDL-CHOLESTEROL : 1.15 mmol/L * 1.04 LDL-CHOLESTEROL : 3.20 mmol/L * 4.00 ALKALINE PHOSPHATASE : 65 U/L 0 - 129 AST/GOT : 17 U/L 0 - 35 ALT/GPT : 25 U/L 10 - 46 GAMMA-GT : 23 U/L 0 - 66 PROTEINS TOTAL : 78 g/L 60 - 80 ALBUMIN : 49.5 g/L 34.0 - 50.0 GLOBULIN : 28.5 g/L 23.0 - 35.0 BILIRUBIN TOTAL : 10.40 umol/L 0.17 - 17.10 UREA : 5.32 mmol/L 0.00 - 8.30 CREATININE : 75.3 umol/L 0.0 - 106.0 URIC ACID : 390.9 umol/L 0.0 - 420.0 CALCIUM : 2.20 mmol/L 2.20 - 2.55 PHOSPHATES : 1.01 mmol/L 0.87 - 1.45 MAGNESIUM : 0.746 mmol/L 0.650 - 1.050 CK : 126 U/L 25 - 190 AMYLASE : 66 U/L 28 - 100 Czy jest szansa ze wynik bedzie negatywny? jedyne co odbiega od normy to EOS 0,70% 2,00-4,00 Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wzw typu C nie miałem takich objawów jak ty wcale .Sennośc bole w roznych czesciach brzucha bardzo rzadko zle wyniki ALAT ASPAT.Pozatym to dlugo nie daje żadnych objawów i rozwija sie powoli Miałem też wzw typu B ale organizm pokonał go samoistnie.Wzw typu C nie przenosi sie droga płciowa chyba ze ktoś stosuje jakies dziwne praktyki gdzie dochodzi do zranien (anal - otarcia)Rozmawialem przez net z wieloma parami i nigdy jedno od drugiego C sie nie zarazilo .Inna kwestią jest wzw B bo ono sie przenosi droga plciowa ALE!!! jest jeszcze WZW A ...żółtaczka pokarmowa ..tu sa rozwolnienia ( jasny stolec) .. i to mozna złapać z braku higieny ..nie mycie owoców rak itp ...to byscie mogli chwycic jednoczesnie....... ale jestem tylkko pacjentem wiec traktuj to z przymróżeniem oka.....bez badan w kierunku przeciwciał danego typuwirusa wszystko to sa tylko gdybania i zadręczanie się..i nikt ci jednoznacznie nie odpowie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczely sie problemy ze mna, rozwolnienie straszny bol brzucha ktory zaczal sie od watroby i zaczal wedrowac w okolicy pepka silne klucie przez kilka dni ogulnie bolal caly brzuch. Silne bole minely ale do tej pory prawie nic nie jem i czuje jakby UWIERALA MNIE WATROBA mam teraz tak samo dali mi biseptol na 10 dni a problem wcale nie minoł no może tylko byle brzucha żadsze tez sie męcze jak coś to daj znać jak ci pomogli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×