Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięty guzek z okolicy jamy przynosowej


Gość Gucci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam odpowiedzi na mój problem ale niewiele jest na ten temat informacji dlatego pytam specjalisty. Dwa tygodnie temu miałam w znieczuleniu miejscowym wycięty guzek w poliku prawym. Początkowo mylnie go okreslilam jako zgorzel od zęba i stomatolog mnie pilnie skierował do chirurga. Dowiedziałam się że jest to spory guzek nie mający nic wspólnego z zębem i mieści on się w okolicy jamy przynosowej , nad górna żuchwą w sąsiedztwie skrzydełek nosa. Guz mnie nie bolał ale zaczął się powiększac i pełna niepokoju udałam się do lekarza. Po wycięciu guzka miałam od razu zszyte cięcie, opuchlizna była ogromna i brałam antybiotyk. Od początku czułam silne znieczulenie górnej wargi i częsci nosa. Minęły już dwa tygodnie, opuchlizna całkowicie ustąpiła a ja nadal czuję mrowienie polika, okolica po guzie jest bardzo twarda i czuję jakby powstal pewien ubytek i zrost w tym miejscu. Górna częśc wargi nadal jest bez czucia wraz ze skrzydelkami nosa. Moja twarz jest w tym miejscu nieruchoma, zdeformowana, nie mogę się usmiechac, czuję łaskotanie tego miejsca. Jestem obecnie na wakacjach a chirurg mój nie odpisuje na maila oraz na smsy. Krwiak który powstał w tym miejscu nie był odbarczony, jestem załamana. Nie mogę funkconowac normalnie, jesc i wrocic do pracy z ludzmi. Proszę o pomoc w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić co obecnie może się dziać bez badania bezpośredniego i informacji jaki zakres resekcji guza był przeprowadzony (tylko lekarz wykonujący zabieg może coś więcej na ten temat powiedzieć i pomóc). Musi Pani zdawać sobie sprawę z tego, że w czasie takiego zabiegu mogło dojść do uszkodzenia drobnych nerwów czuciowych i ruchowych twarzy. Trzeba czekać długi okres (około nawet 6-9 miesięcy), aby nerwy uległy regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×