Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Śpiączka farmakologiczna po usunięciu tętniaka


Gość ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otoz mam kilka pytan ale zaczne od poczatku tydzien temu mojego tate w pracy zaczela bolec glowa poszedl do samochodu odpoczac i powiedzial ze nie wie czy zemdlal czy zasnal bo nie pamieta wzial tabletke od bolu i troszke przeszlo pozniej tez go troche pobolewalo przechodzilo i tak na zmiane a teraz w czwartek rano o 6 chcial wstac do lazienki i mama zobaczyla ze polozyl sie i zaczal tak lapac powiettrze zaczela dmuchac machac recznikiem zadzwonila po karetka byla odrazu tata przed przyjazdem odzyskal przytomnosc znaczy on calkowicie jej nie stracil i zabrali go na badania w tym czasie w szpitalu skarzyl sie na okropny bol glowy ale byl swiadomy i rozmawial zabrano go do 2szpitala mial o 12.00 operacje pozniej druga bo okazalo sie za pekl tetniak (wszystko dzieje sie za granica poniewaz tu pracujemy)operacje zakonczyly sie jakos o 20.30lekarz powiedzial ze jeszcze wykryli tetniaki ale nie zagrazaja w przyszlosci trzeba bedzie sie nimi zajac dzis minela 3doba jak lezy na oiomie w spiaczce farmakologicznej na 2dzien jak mama do niego mowila tata poruszal w bok glowa i nogami wczoraj tez podnosil glowe noge jak mu chcielismy poprawic stope to tak ja zabral jakby go polaskotalo dzis jak zaczelysmy z mama mowic to podniosl glowe i ruszal galkami pod powiekami normalnie probowal je otworzyc ale skoczylo mu troszke cisnienie i puls na 91-92 jak przestalysmy mowic to zaczelo spadac czy on nas slyszy?i czy te ruchy oznaczaja ze nie jest sparalizowany palce u rak ma luzniutkie nie sa takie sztywne.I jeszcze jedno probowali tate wybudzac ale ma duzo flegmy i trudno bylo mu oddychac teraz caly czas odciagaja ja ale dostal goraczki w sobote mial 37.4 dzis po poludniu 36.6 a wieczorem 37.1 dostaje srodek zapobiegajacy tak nam powiedziano od czego to moze byc i po ilu moze przejsc?i jak dlugo moga tate trzymac w spiaczce?mowia ze lepiej jak spi bo sie regeneruje organizm i stan jest stabilny duzo plynow odchodzi z glowy osocza chyba i ze tez to bardzo dobrze.Slyszalam tez ze 3doby sa takie decydujace czy to prawda ?prosze o odpowiedzi na moje pytania bo bardzo sie z mama martwimy a same tu jestesmy.czy te ruchy to oznaka ze wraca do zycia ze nie bedzie sparalizowany?tu mowilismy ze sie ruszal to nam nie wierza.Ile powinno wynosic prawidlowe cisnienie krwi puls i cisnienie krwi w mozgu?czy rozmawic do niego czy nie skoro mu troche podnosi sie cisnienie? Bardzo bardzo prosze o szybka odpowiedz.Z gory serdecznie Panstwu dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata zostal wybudzony rusza rekoma i nogami mowi ale mam pytanie on mowi od rzeczy czy to sie cofnie czy to moze byc dzialanie jeszcze lekow dodam ze jest na srodkach uspakajajacych i na innych lekach jest jeszcze spiacy duzo spi bardzo prosze o odpowiedz bo strasznie sie martwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×