Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skręcenie stawu skokowo piętowo łódkowego


Gość Jusia

Rekomendowane odpowiedzi

Doznałam skręcenia tytułowego stawu poprzez wysoki skok i złe wylądowanie na stopie(6 dni temu). Podkreślam, że ze stawem skokowym--kostką wszystko jest ok. Po tym feralnym skoku stopa mnie bolała cały czas, ale dniu boli tylko jak chodzę(w momencie oderwania pięty od podłoża i wybicia się przednią częścią stopu), albo jak uciskam palcem na ten staw. Jest to ból do zniesienia. Kilka razy dziennie chłodzę stopę żelową opaską, stosuję altacet, ibuprom przeciw zapalnie oraz do chodzenia opaskę elastyczną do stawu skokowego. Zauważyłam, że jak wstaję rano, to mnie bardziej boli, a jak rozruszam i przespaceruję się to jest lepiej. Co jeszcze mogę zrobić, aby zapewnić sobie komfortowe chodzenie? Za parę dni wyjeżdżam na wakacje i będę musiała być na nich w pełni sprawna, bo będę bardzo dużo chodzić, dlatego niepokoję się, że ból stopy nie ustaje. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystko wykonuje Pani prawidłowo i domowymi sposobami nic innego nie da się zrobić. Szybsze efekty w przypadku skręcenia stawu byłoby usztywnienie w szynie gipsowej na około 2 tygodnie. Może Pani jeszcze z tym problemem skonsultować się bezpośrednio z ortopedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×