Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zerwanie ACL po upadku na nartach


Gość Zosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien dylemat. W Lutym tego koku przewróciłam się na nartach doznając silnego urazu kolana. Ledwie zjechałam wtedy ze stoku, ale nie wymagała sytuacja pomocy pogotowia ratunkowego. Jeszcze tego samego dnia, wieczorem czułam, że mam wysoką gorączkę. Kolano mnie strasznie bolało, ale nie na tyle żeby w czasie pobytu w górach marnować czas na ostrym dyżurze. Zrezygnowałam z jazdy na nartach do końca wyjazdu, ale starałam się spacerować, przy czym czułam duży ból w kolanie. Jak wróciłam z wyjazdu, wtedy ból nie był już tak uciążliwy, a noga miała większy stopień wyprostu i zgięcia, niż po samym urazie. Na ostrym dyżurze zrobili mi 2 punkcje(płyn minimalnie zabarwiony był krwią)+ wsadzili nogę w gips. Po tygodniu dostałam się do lekarza, orzekł że to może być zerwanie ACL. Dostałam własny stabilizator i zaczęłam chodzić na rehabilitacje. Rehabilitanci uznali, że w obu nogach mam bardzo luźnie więzadła(jeśli tak to mogę określić) i nie rozumieją dlaczego na podstawie podstawowych testów lekarz stwierdził zerwanie ACL. Dali mi oni do myślenia, dlatego dowiedziałam się o nazwisko bardzo dobrego innego lekarza i czym prędzej zapisałam się na wizytę. Ten zaś od razu powiedział mi że zerwane jest ACL, spytałam, czy nie trzeba zrobić rezonansu magnetycznego, zęby się upewnić, ale on odparł, że jest pewien i że szkoda czasu i pieniędzy. Ufam temu lekarzowi, bo ma w środowisku lekarskim bardzo wysoką renomę i pacjenci go bardzo chwalą, ALE boje się poddać operacji tylko na podstawie doświadczenia lekarza. Co mam robić? Zrobiłabym ten rezonans, ale prywatnie jest bardzo drogi. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monius90

Poddaj się operacji. Ja za tydzień mam rekonstrukcję ACL lewego kolana. zastanawiałam się 3 lata na operację aż w końcu tak strasznie mnie zaczęła boleć noga że się zdecydowałam. Nie ma na co czekać. Kolano jest bardzo ważne. mogą ci się zrobić później zwyrodnienia tak jak mi w niewielkim stopniu...*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę:). Chyba właśnie tak zrobię. Mam już termin, boję się tylko, nie samej operacji, tylko dochodzenia po niej do siebie, opuszczania zajęć na studiach... No ale jakoś to będzie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×