Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tłuszczak a ból oka


Gość MARIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Ogólnie jestem o dobrej formiei wyglądzie.Mam 50 lat .Od ponad 10 lat cierpie na okropny, napadowy wysadzający ból gałki ocznej, szczegolnie w jednym miejscu./Nie funkcjonuje wtenczas/ Rezonans głowy dwa, ogniska 1-3 mm podobno po mikrowylewach. Objezdzilam okulistow i oko podobno jest w porzadku, ale dalej bóle występują. Od 2-ch lat nad tym okiem w polowie wysokosci połowy czola pojawił sie tłuszczak wielkosci 2 cm, a od niego jakies zgrubienie, z wygladu podobne do widoku biegnącej żyły w kierunku oka, przy ucisku wszystko troche bolesne.Dziwne , bo badania krwi w tym kierunku dobre.Ostatnio na białkówkach oczu, tez pojawily sie tłuszczaki. Zdecydowalam usunac ten tłuszczak z czoła, czekam na wynik z badania. Czy tłuszczak może mieć wpływ na bóle oka ?? Nadmieniam, ze mam bole nad brwiami łukowymi, przy masażu,lekkim ucisku,czuje pod palcami, podejrzewam , ze cos tam jest, jakies zgrubienia!!!.Jak to wybadać co tam jest ?? A masaż przynosi ulgę.W okolicach żył biegnących w klatce piersiowej,/od pachy do piersi/ wyraźnie czuje pod palcami guzki, zgrubienia ,ktore czasami bywaja lekko bolesne i daja znac o sobie. Piersi badane sa w porzadku/ Jakim dokladnym badaniem moge sprawdzic , co to za guzki w okolicy tych żył ?? Na moje pytania, czy prośby ,lekarze kompletnie na to nie reagują, pojawia sie uśmiech. Samopoczucie miewam czesto podobne do objawow chorobie Durcuma, ale czasami wiekszość chorob nam pasuje :) nie wiem. Bardzo prosze o odpowiedz na moje pytania.Pozdrawiam, z wyrazami szacunku ...Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Tłuszczak znajdujący się na czole, może powodować ból promieniujący do oka, związane jest to np. z uciskiem ujścia nerwów. Dlatego dobrze, że został usunięty. W przypadku piersi można wykonać usg, ale jeśli zmiany badało kilku lekarzy to nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B. dziękuje za odpowiedz. Tluszczaka juz nie ma, zostal usuniety, wynik histopatologiczny wykazal tluszczaka,nie byl to nowotwor, a oko niestety dalej boli, jest to mocny napadowy wielogodzinny , wysadzający, punktowy bol galki ocznej, bóle w calej okolicy nad brwiami. Ulge przynosza masaże brwi i zamkniete oczy. Cos niesamowitego . Nie wiem czy kiedykolwiek poznam przyczyne :((( Pozdrawiam, z wyrazami szacunku.Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) nie wiedzialam , ze to takie trudne znależć przyczynę bolu oka. Okulisci twierdzą , ze wszystko jest okj , a ja nadal mam okropne bóle oka.Lecze sie na nidoczynność tarczycy, ale niesadze zeby to mialo wpływ na moje oczy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×