Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie z przemieszczeniem w okolicy nadgarstka


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

A więc zacznę od początku, 4 dni temu podczas gry w piłkę miałem dość mocną wywrotkę i momentalnie *końcówka kciuka* zaczęła puchnąć. Wiedziałem, że cos jest nie tak ponieważ kciukiem praktycznie w ogóle nie mogłem ruszyć, pojechałem wystraszony do szpitala. Po zrobieniu prześwietlenia lekarz mówił o złamaniu z przemieszczeniem i że jest prawdopodobieństwo iż trzeba będzie to operacyjnie robić ale też powiedział że za 4 dni (dziś) przyjdę zrobić jeszcze jedno prześwietlenie już gdy opuchlizna zejdzie i porówna te zdjęcia a póki co ręka w gips + zastrzyki (Fragmin). Dzisiaj (4 dni po wypadku) ponowiłem prześwietlenie i lekarz mi powiedział że jak mam przed sobą całe życie to radzi zrobić operacje. Ja wiadomo, załamałem się ponieważ całe wakacje *stracę* i z wyjazdów nici, no ale trudno jak trzeba operacje to trzeba i tutaj jest moje pytanie: #Jaką kość mam złamaną, co się przemieściło? (nie mogę się odczytać z karty informacyjnej nic) Zamieszczam zdjęcia RTG te zaraz po wypadku. http://img691.imageshack.us/img691/462/rka1g.jpg http://img251.imageshack.us/img251/8838/rka2.jpg Lekarz mówił o zabiegu (odbędzie się za 3 dni) i o płytce którą trzeba mi włożyć: #Ile czasu będę po zabiegu chodził z gipsem (tygodnie, miesiące czy okolica pół roku? Pierwszy raz mam złamanie i nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda) #Czy przez tą płytkę będzie jakoś dłoń dziwnie wyglądać? (odkształcenia pod skórą, duże blizny) #Około rok będę musiał mieć tą płytkę &#8211* to znaczy, że przez rok zero sportu?! #Długo po takim zabiegu w szpitalu się leży? (kwestia dni/tygodni?) #Coś groźnego to jest? Ręka będzie sprawna? Dodam że pierwszy raz coś będę miał operowane i pewnie dlatego tak się boję. Wiem że szczegółowych informacji dowiem się przed zabiegiem ale tak chciałbym wcześniej wiedzieć na co się przygotować. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×